Joel Embiid igra letos kot prerojen. Foto: Reuters

Na parketu je prebil 35 minut, v katerih je iz igre metal 17/26, ujel še kar 17 odbitih žog, v statistiko pa vpisal še pet podaj, štiri blokade in dve ukradeni žogi.

"Edina razlika z lanskim letom je ta, da letos res skušam dominirati prav vsak trenutek, to velja tako za obrambo kot napad," je po tekmi razlagal Joel Embiid.

Harris je bil navdušen nad Embiidom. Foto: AP

Harris: V čast mi je igrati z njim
Njegov soigralec Tobias Harris (dosegel je 22 točk) je bil po zmagi impresioniran nad svojim kolegom: "Nekoč bom svojim otrokom pripovedoval, da sem igral z Embiidom. Ko me bodo vprašali, kdo je bil najboljši košarkar, s katerim sem kadar koli igral, bom odvrnil, da je bil to prav Embiid. Res mi je v čast, da si z njim delim parket."

50 točk brez prostih metov!
V noči na soboto je še en košarkar v Ligi NBA dosegel 50 točk, to je bil Jamal Murray, in sicer pri gostujoči zmagi Denverja nad Clevelandom s 120:103. Murray je igral 38 minut, iz igre pa je metal neverjetno natančno 21/25. Njegov dosežek gre v zgodovino, saj je postal prvi košarkar v tej ligi, ki je petdesetico dosegel brez enega samega prostega meta!

Jamal Murray je bil nezaustavljiv. Foto: Reuters

Murray: Jaz sem samo metal
"Resno?" je bil nad tem statističnim podatkom presenečen igralec tekme in nato mirno srebal svojo pijačo: "Jaz sem samo metal. Lepo je pisati zgodovino." Michael Porter je dosegel 22 točk.

Trojni dvojček na rojstni dan
Razpoložen je bil tudi Nikola Jokić, ki je na svoj 26. rojstni dan dosegel trojni dvojček (16 točk, 12 skokov in 10 podaj). Statistika Vlatka Čančarja je v dveh minutah igre ostala popolnoma prazna. Na drugi strani je Collin Sexton za Cavalierse, ki so utrpeli deveti zaporedni poraz, zbral 23 točk.

Liga NBA

Tekme 19. februarja:
CLEVELAND − DENVER 103:120
Sexton 23 (8/17 iz igre), Allen 20 (8/9 iz igre) in 10 skokov; Murray 50 (21/25 iz igre, 8/10 za tri), Porter 22, Jokić 16 (5/8 iz igre), 12 skokov in 10 podaj ... Čančar 0 v 2 minutah in 23 sekundah.

ORLANDO − GOLDEN STATE 124:120
Vučević 30 (13/23 iz igre), Fournier 28 (5/9 za tri), Ross 24; Curry 29 (11/29 iz igre, 6/16 za tri), 11 podaj in 7 skokov, Oubre 26, Wiggins 16.

MEMPHIS − DETROIT 109:95
Morant 29, Valančiunas 17 in 15 skokov, Anderson 16; Grant in Wright po 16, Jackson 15.

BOSTON − ATLANTA 121:109