Raheem Sterling je v 12. minuti takole dosegel edini gol na tekmi, ki jo je gostil londonski stadion Wembley. Foto: EPA

Jack Grealish je z leve strani kazenskega prostora podal na daljšo vratnico, kjer je Raheem Sterling z glavo zatresel mrežo. "Trije levi" so bili tudi v nadaljevanju nevarnejši.

Vaclik ustavil Kana, Pickford pa Holeša
V 26. minuti si je Harry Kane pripravil izjemno priložnost, a se je z izjemno obrambo izkazal vratar Tomas Vaclik. V 28. minuti so prvič nevarno zapretili tudi Čehi. Tomas Holeš je sprožil s 25 metrov, vratar Jordan Pickford pa je s skrajnimi močmi odbil poskus. Čehi so v 35. minuti prišli do nove priložnosti, a je Tomas Souček meril mimo vrat. Statistika prvega polčasa: posest žoge 59:41, streli 7:2, v okvir vrat 4:1 – vse za Angleže.

Razveljavljen zadetek Hendersona
V drugem polčasu se je igra nekoliko umirila. Anglija je nadzirala položaj na zelenici, Čehom si ni uspelo priigrati večjih priložnosti. V 86. minuti je Jordan Henderson zatresel mrežo Čehov, a je bil v nedovoljenem položaju, tako da je bil zadetek upravičeno razveljavljen. Še končna statistika: posest žoge 57:43, streli 5:4, v okvir vrat 2:1 – vse za Anglijo.

V osmini finala se bodo Angleži pomerili z drugouvrščeno ekipo "skupine smrti", v kateri se za napredovanje borijo Francija, Nemčija, Portugalska in Madžarska. Čehi so po zmagi Hrvaške nad Škotsko s 3:1 (1:1) v skupini D končali na tretjem mestu in na tekmeca med najboljšimi 16 ekipami še čakajo.