Luka Dončić je tekmo končal z 22 točkami, 12 podajami, 10 skoki in eno blokado, vseeno pa ni imel najboljšega večera. Ob petih izgubljenih žogah je namreč iz igre metal dokaj skromno (5/17), zanimivo pa je, da je bil tokrat zelo dober pri trojki (4/9), ravno obratno pa velja za dvojko (1/8), kjer letos sicer res blesti.

Na drugi strani je Vlatko Čančar za Denver odigral sedem minut (vse v uvodni četrtini), v katerih je zgrešil en met, ujel pa tri žoge in podelil eno podajo.

Aaron Gordon (27 toćk, met iz igre: 10/13) je bil odličen v igri Denverja, a na koncu tekme ni prišel do izraza. Foto: Reuters

Neverjetni niz Browna vrnil domače v igro
Vrnimo se na razplet tekme. Slabe štiri minute pred koncem je bilo 111:101 za Dallas in kazalo je na rutinirano zmago. A potem se je zgodil črni niz igralcev v belih dresih, ki so opazovali neverjetno domačo serijo 12 zaporednih točk. V teh minutah sta blestela Nikola Jokić (19 točk, po 8 skokov in podaj) in Bruce Brown (8 od svojih 12 točk!), ki sta dosegla vseh ducat točk. Brown je 38 sekund pred koncem zadel trojko za domače vodstvo s 112:111 in gostujoči trener Jason Kidd je moral vzeti (dolgo) minuto odmora.

Odločilni koš Finneyja Smitha
Žogo je v roke vzel seveda Dončić, ob izteku napada je za svojim hrbtom podal Dorianu Finneyju Smithu, ki je neoviran zadel trojko za novo vodstvo Mavsov s 114:112, kar je seveda pomenilo novo minuto odmora. Gostje niso želeli prejeti trojke, zato so naredili prekršek nad Jokićem, ki je izkoristil le en prosti met. Po enakem postopku se je na črti znašel Spencer Dinviddie, ki je bil deset sekund pred koncem dvakrat natančen za vodstvo s 116:113.

Ob koncu festival prostih metov
Dallas spet ni želel tvegati trojke, kar je pomenilo novo hitro osebno napako, na črto prostih metov se je nato postavil Jamal Murray in šest sekund pred koncem znižal na (končnih) 116:115 in spet je bila na vrsti minuta odmora. Po novi osebni napaki pa je Tim Hardaway (najboljši strelec tekme z 29 točkami) zgrešil oba prosta meta, a gostitelji so imeli premalo časa, da bi lahko organizirali napad za zmago.

Dončić hitro zadel dve trojki
Tekmo so bolje odprli gostitelji, ki so že v drugi minuti povedli z 8:0, a Mavsi so takoj sami odgovorili z enako serijo in izenačili na 8:8. Nadaljevanje tega dela tekme je bilo precej izenačeno. Luka Dončić ni bil razpoložen pri metu, saj je svoje prve točke s prostih metov dosegel šele v 11. minuti, nato pa je v svojem revolveraškem slogu hitro zadel dve zaporedni trojki in postavil izid uvodne četrtine (36:29).

Jamal Murray je razočaral z 11 točkami (iz igre: 2/11). Foto: Reuters

Zadnji koš tudi v drugi ...
Po tradiciji je presedel polovico druge četrtine in se vrnil na parket ob vodstvu 48:43. Podobno kot prej je bolj skrbel za podaje, a tudi zaključek te četrtine je bil podoben, saj je zadnje točke dosegel prav igralec s številko 77 na hrbtu, s trojko je tako postavil izid polčasa (64:58).

... In predzadnji četrtini
V tretji četrtini Dončić ni bil prav razigran. Na parketu je sicer prebil vseh 12 minut, a je zgrešil prvih pet metov iz igre. Natančen je bil spet ob koncu četrtine, ko je 44 sekund pred koncem zadel edini met iz igre. Spet pa je bil zadnji, ki je dosegel točke v četrtini, saj je deset sekund pred koncem potopil dva prosta meta za vodstvo 91:86. Nato se je izkazal še v obrambi, Bonesu Hylandu je blokiral met, ta je prišel do odbitka, vrgel še enkrat, Dončić je dobil drugi skok in s tem popolnoma ob koncu četrtine dopolnil trojni dvojček (v tem trenutku je imel 22 točk ter po 10 skokov in podaj).

Nadaljevanje nenavadnega trenda
Dallas je spet le potrdil trend, o katerem smo pisali v torkovem članku na portalu Športni SOS – Mavsi letos igrajo izjemno proti ekipam, ki so vsaj polovično uspešne. Proti tem ekipam imajo zdaj razmerje zmag in porazov 11-6, kar znaša kar 65 odstotkov. Proti slabšim ekipam (ki imajo več porazov) pa imajo skromno razmerje 2-5 (29 odstotkov).

Dallas v dramatični končnici do zmage v Denverju

Lakersi brez Davisa izgubili v končnici v Clevelandu
Cleveland je ugnal LA Lakerse s 116:102. Blestel je Donovan Mitchell, ki je nasul kar 43 točk (rekord sezone).

LeBron James je dobil velik aplavz ob predstavitvi igralcev . Doživel je šele tretji poraz proti Cavaliersom na 20 tekmah. Zbral je 21 točk in 17 skokov. Anthony Davis, ki je v nedeljo v Washingtonu dosegel kar 55 točk, je zaradi gripe igral le osem minut, nato pa se ni več vrnil na parket.

Osem minut pred koncem je bil izid zadnjič na tekmi izenačen (92:92), nato pa so si Cavaliersi z delnim izidom 21:6 zagotovili odločilno prednost. Mitchell je s trojko povišal na 113:98 tri minute pred koncem. Cleveland je dobil enajst od 12 tekem na domačem parketu.

Tekme 6. decembra:

DENVER – DALLAS
115:116 (29:36, 29:28, 28:27, 29:25)
Gordon 27, Hyland 20, Jokić 19, Brown 12, Čančar brez točke v 7 minutah (met: 0/1, 3 skoki in podaja); Hardaway 29, Dončić 22 (met: 5/17, 10 skokov in 12 podaj), Finney Smith 19, Wood 14, Dinwiddie 13.

CLEVELAND – LA LAKERS 116:102
Mitchell 43 (17/27 iz igre, 4/8 za tri), Allen 24 (11/14 iz igre) in 11 skokov, Garland 21 in 11 podaj; James 21 (8/17 iz igre, 2/6 za tri), T. Bryant 19 (8/12 iz igre), Schröder in Westbrook (6/13 iz igre) po 16.

MIAMI – DETROIT 96:116
Herro 34 (12/17 iz igre), Adebayo 21 in 15 skokov, Strus 11; Bogdanović 31 (7/9 za tri), Burks 18 in 9 skokov, Bey 14.