Borna Kapusta je pet sekund pred koncem dosegel odločilno trojko. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Gre za zgodovinsko lovoriko kluba iz Podgorice. Do zdaj so superpokalne naslove osvojili Cedevita Olimpija, Crvena zvezda in Partizan.

Studentski centar Derby je v prvem polčasu vodil za 11 točk (21:40), na odmor pa so varovanci slovenskega trenerja Andreja Žaklja odšli s prednostjo dveh točk (40:42). V tretji četrtini so varovanci Željka Obradovića prevzeli pobudo in v zadnjo četrtino vstopili s tremi točkami prednosti (66:63).

Beograjski klub je slabe tri minute pred koncem povedel za osem točk (81:73). Sledil je popoln strelski mrk črno-belih, črnogorski košarkarji pa so z delnim izidom 0:10 postavili končni izid. Odločilno trojko je pet sekund pred koncem zadel Borna Kapusta.

Aubrey Dawkins je dosegel 18 točk za zmagovalce, pri poražencih je 23 točk vknjižil Kevin Punter.

Zmaji na končnem osmem mestu
Zdesetkani zmaji – ni bilo Karla Matkovića, Justina Cobbsa, Luke Ščuke in Nikole Radičevića – so tekmo za sedmo mesto dobro začeli in še ob polčasu vodili, nato pa so igralci FMP-ja počasi, a zanesljivo topili prednost in prevzeli pobudo. Razigrali so se zlasti v zadnji četrtini. Po izenačeni tekmi je odločal podaljšek.

Prvi strelec tekme pri zmajih je bil Sean Armand z 22 točkami, pri gostih pa je prav tako 22 točk dosegel Bojan Subotić, vključno s tremi prostimi meti, s katerimi je FMP priigral podaljšek.

Simone Pianigiani, trener Cedevite Olimpije, je po tekmi povedal: "V tekmo smo vstopili z okrnjeno zasedbo, med tekmo pa nato ostali še brez Shawna Jonesa in tako na koncu igrali s sedmimi igralci. Odigrali smo dobro, čeprav se borimo s poškodbami, nekateri igralci še niso v formi in na dveh ključnih igralnih položajih smo igrali brez igralcev. Fantje so pokazali, da želijo skupaj v prihodnosti doseči pozitivne rezultate, in to je pomembno. Glede na celotno situacijo smo igrali dobro. Skušali smo veliko komunicirati, v obrambi smo preizkusili tudi consko igro. Za nas je bil turnir dober trening, proti FMP-ju pa so se fantje trudili in pomagali drug drugemu. Menim, da smo si zmago zaslužili, pred koncem rednega dela srečanja smo tudi vodili, a vodstvo po osebni napaki zapravili. Vendar pa rezultat na koncu ni pomemben. Pomembno je, da smo dobili informacije pred začetkom rednega dela sezone, te informacije pa nam bodo precej pomagale pri nadaljevanju našega dela."