Največ, skoraj 69 odstotkov anketiranih meni, da bi morala vlada najprej izpeljati zdravstveno reformo. Hkrati pa le 16 odstotkov vprašanih meni, da ji bo to zagotovo ali verjetno uspelo.
V raziskavi so anketirance vprašali, ali menijo, da bo vladi do konca mandata uspelo izpeljati zdravstveno, davčno, pokojninsko in plačno reformo. Kot izsledke raziskave povzema Delo, pri vseh štirih reformah prevladuje prepričanje, da vladi to verjetno oziroma zagotovo ne bo uspelo.
Največ možnosti anketiranci pripisujejo davčni reformi in reformi plačnega sistema javnega sektorja. Pri obeh približno tretjina meni, da ju bo vladi zagotovo ali verjetno uspelo izpeljati.
Skupno 23 odstotkov vprašanih je medtem ocenilo, da bo vladi verjetno oziroma zagotovo uspelo izpeljati pokojninsko reformo.
Glede reforme zdravstvenega sistema sta dva odstotka vprašanih izrazila prepričanje, da bo vladi to zagotovo uspelo. Da ji bo verjetno uspelo, je menilo 14 odstotkov vprašanih. Da vladi to verjetno ne bo uspelo, je ocenilo 37 odstotkov vprašanih, 42 odstotkov pa jih je bilo prepričanih, da ji to zagotovo ne bo uspelo.
Skoraj 69 odstotkov vprašanih je sicer ocenilo, da bi se morala vlada najprej lotiti zdravstvene reforme. Po nekaj manj kot deset odstotkov vprašanih je na prvo mesto postavilo pokojninsko oziroma plačno reformo, 7,5 odstotka pa davčno reformo.
Raziskavo je Mediana za časopis Delo izvedla od 2. do 5. septembra na reprezentativnem vzorcu 718 prebivalcev Slovenije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje