Čeprav so tako vabljeni na današnji seji kot nekateri poslanci poudarjali, da podpirajo namen zakona, pa s predlaganimi rešitvami večinsko niso bili zadovoljni.

V LMŠ so z novelo predlagali popravke dveh členov, ki opredeljujeta sestavo in način imenovanja programskega sveta zavoda. Po sedanji ureditvi namreč 16 programskih svetnikov RTVS predlaga politika, v LMŠ pa se zavzemajo, da bi to izbiro prepustili neposredno civilni družbi in strokovni javnosti.

Po predlogu novele bi zdaj 29-članski programski svet RTVS po novem imel le še 23 članov; 13 bi jih imenovali po enakem principu kot doslej, o preostalih 10 pa ne bi več odločali poslanci. Po predlogu LMŠ bi dva člana po novem imenovale strokovne organizacije novinarjev, po enega pa organizacija gluhih in naglušnih, organizacija slepih in slabovidnih, nevladne organizacije v javnem interesu na področju športa, katedra za novinarstvo pri ljubljanski fakulteti za družbene vede, varuh človekovih pravic, Društvo slovenskih pisateljev in Združenje dramskih umetnikov, strokovna združenja glasbenih ustvarjalcev, še enega pa strokovna združenja s področja filma in avdiovizualne produkcije.

Našteti po mnenju LMŠ predstavljajo področja, ki so temelj delovanja javnega zavoda. Podčrtali so, da je RTVS zavezana izključno javnosti in ne trgu ali politiki.

Poslanci SDS so v razpravi dejali, da sicer podpirajo zmanjšanje števila programskih svetnikov, nekateri pa tudi namen, da politika ne odloča več o imenovanju svetnikov. Niso pa bili naklonjeni predlaganim rešitvam, med drugim je denimo poslanec SDS Janez Moškrič opozoril na to, da bi ostalo v programskem svetu nepokrito področje invalidov, humanitarnih organizacij. Tudi vabljeni na sejo so večinoma poudarili, da sicer cilj novele podpirajo, a so ji zaradi izvedbe odrekli podporo.

Tako so predlog novele podprli trije člani parlamentarnega odbora, 10 jih je bilo proti.