Pri 103 voznikih so ugotovili kršitve, najpogosteje povezane z nepravilno uporabo površine za vožnjo, štirje vozniki pa so vozili pod vplivom alkohola, sporočajo z agencije za varnost prometa.

V akciji so neposredno nagovorili več kot 500 uporabnikov e-skirojev, jih opremili z gradivom in omogočali praktičen preizkus vožnje z e-skirojem. Precej voznikov e-skirojev je bilo navdušenih nad ozaveščanjem in praktičnimi prikazi na poligonu, opravljenih je bilo veliko pogovorov o varni uporabi in preudarni udeležbi v prometu. Nekateri uporabniki so menili, da so dovolj seznanjeni z vsemi področji predpisov in uporabe lahkih motornih vozil. Med javnostjo je bilo zaznati tudi posameznike, ki nad e-skiroji niso navdušeni in menijo, da v promet ne sodijo. Kar nekaj starejših pa je letake vzelo za svoje vnuke, pri čemer so takšen način ozaveščanja podprli kot zelo pozitiven, so navedli v agenciji.

Kot ugotavljajo, je bilo med udeleženci veliko mladih, ki niso poznali pravil vožnje z e-skiroji niti predpisane uporabe zaščitne čelade do 18. leta, ki jo agencija za varnost prometa in policija priporočata prav vsem uporabnikom. Ob tem so znova opozorili, da se Univerzitetni klinični center v Ljubljani v zadnjem času spoprijema z naraščanjem števila obravnavanih pri padcu s skirojem in e-skirojem.

Ker je v času prvomajskih šolskih počitnic in praznikov mogoče pričakovati zgoščen promet in na cestah več pešcev, kolesarjev in voznikov e-skirojev, agencija in policija voznike pozivata, naj poskrbijo za pripetost vseh potnikov v vozilu in prilagodijo hitrost. Neprilagojena hitrost je namreč še vedno med prevladujočimi vzroki za nastanek prometnih nesreč, letos je bila vzrok za že skoraj 800 prometnih nesreč.

Voznike pozivajo tudi, naj se v promet podajajo trezni. Letos do 24. aprila je že več kot 400 vinjenih oseb povzročilo prometno nesrečo, povprečna stopnja njihove alkoholiziranosti pa je znašala 1,46 promila, še opozarjata agencija za varnost prometa in policija.