Maja Mihalinec se je presenetljivo uvrstila v polfinale na 200 m. Foto: Ervin Čurlič
Takole so v cilj teka na 400 m pritekli najboljši trije. Foto: EPA
Hyvin Kiyeng Jepkemoi
V zaključku teka na 3.000 m z zaprekami je največ moči imela Hyvin Kiyeng Jepkemoi iz Kenije. Foto: Reuters
Julius Yego je Keniji priboril novo zlato medaljo. Foto: EPA
Prvak na 400 m Van Niekerk končal v bolnišnici
Dve novi zlati medalji za Kenijo
Mihalinčeva z osebnim rekordom v polfinale

25-letna Mihalinčeva je v svoji skupini zasedla četrto mesto in si nastop v četrtkovem polfinalu zagotovila kot druga po času. Svojo najboljšo znamko je popravila za osem stotink. V polfinale so se uvrstile po prve tri iz sedmih skupin ter še tri po času. Veitova je bila v svoji skupni prav tako četrta, a njen čas 23,18 ni zadostoval za napredovanje. Zmanjkale so ji tri stotinke.

"Zelo sem zadovoljna s prikazanim na stezi danes. Vso sezono sem bila dobro pripravljena in tudi sem sem prišla v dobri formi, za čase okrog 23 sekund. Tudi na zadnjih treningih pred SP sem bila veliko hitrejša kot kdajkoli prej. Verjela sem vase in to dokazala, sedaj pa upam, da je ostalo še kaj moči v nogah za jutrišnji polfinale in čim boljšo uvrstitev," je bila zadovoljna Mihalinčeva.

Prvak na 400 m Van Niekerk zaradi izčrpanosti v bolnišnici
Z najboljšim časom sezone (43,48) je v teku na 400 m slavil Južnoafričan Wayde Van Niekerk. Drugi je bil LaShawn Merritt, ki je tekel osebni rekord (43,65). Američan je branil naslov, svetovni prvak pa je postal tudi leta 2009. Meritt je sicer na svetovnih prvenstvih zdaj osvojil že pet medalj v teku na en stadionski krog in je prehitel legendarnega rojaka Michaela Johnsona, ki je bil štirikrat svetovni prvak. Merritt, ki je s petimi medaljami rekorder, ima ob dveh zlatih še tri srebrne medalje. Tretje mesto je zasedel Kirani James iz Grenade, ki je aktualni olimpijski prvak.
Van Niekerk je moral po nastopu v bolnišnico. Tja so ga odpeljali z reševalnim vozilom, iz njegove reprezentance pa so sporočili, da so to storili zaradi izčrpanosti.
Kenijec vrgel kopje prek 92 metrov

V metu kopja je z osmim najboljšim izidom vseh časov 92,72 slavil Kenijec Julius Yego, ki je imel najboljši izid sezone že pred Pekingom. Tudi srebro gre po zaslugi Ihaba Abdelrahmana El Sayeda v Afriko. Egipčan je kopje vrgel 88,99. Bron je osvojil Finec Tero Pitkämäki.

Jepkemoijeva najboljša na 3.000 m z zaprekami
Keniji je novo zlato medaljo pritekla Hyvin Kiyeng Jepkemoi, ki je zmagala na 3.000 m z zaprekami. Najboljše tri so v cilj pritekle povsem skupaj, ločilo pa jih je le nekaj stotink. Druga je bila Habiba Ghribi iz Tunizije, tretja pa Nemka Gesa Felicitas Krause. Olimpijska zmagovalka Rusinja Julija Zaripova zaradi dopinške kazni ni mogla v Peking, branilka naslova Milcah Chemos pa se ni uvrstila v kenijsko reprezentanco.

Heynova suvereno ubranila naslov
V teku na 400 m z ovirami je Čehinja Zuzana Heynova precej lahko ubranila naslov izpred dveh let. Čehinja je slavila z najboljšim izidom letošnje sezone 53,50. Srebrna je bila Američanka Shamier Little (53,94), bronasta pa njena rojakinja Cassandra Tate (54,02).

V skoku s palico je svetovna prvakinja postala Yarisley Silva, ki je preskočila 4,90 m. 4,85 m je zmogla Brazilka Fabiana Murer, kar je zadostovalo za srebrno medaljo. Prek 4,80 m je za bron šla Grkinja Nicoleta Kyriakopulou.
Kenijki pozitivni na dopingu
Kenijski tekačici Joyce Zakary in Koki Manunga sta bili prvi, ki sta bili v Pekingu pozitivni na dopingu. Obema so zato že črtali kvalifikacijske izide na SP-ju in ju začasno suspendirali. Zakaryjeva je kenijska rekorderka na 400 m, Manunga pa je bila druga na afriškem prvenstvu na 400 m ovire.

V četrtek nov obračun Bolta in Gatlina
Usain Bolt in Justin Gatlin sta se brez vsakršnih težav uvrstila v finale teka na 200 metrov. Oba sta v svojih skupinah zmagala. Američan je tekel 19,87, Jamajčan pa 19,95. Finale bo v četrtek ob 14.55.