Gotytom Gebreslase je izboljšala tudi svoj osebni rekord. Foto: Reuters

27-letna Gebreslase se je tako pridružila rojaku Tamiratu Toli, ki je bil v nedeljo najboljši na moškem maratonu.

Pospešila je v zadnjih dveh kilometrih, ko se je otresla zasledovalk. Korir, ki je večji del maratona narekovala ritem, je za njo zaostala devet sekund, prav tako v Keniji rojena Salpeter pa dve minuti in sedem sekund.

Prizor z začetka maratonskega teka. Ruth Chepngetich (v sredini) je bila svetovna prvakinja pred dvema letoma v Dohi, tokrat pa je sredi maratona odstopila. Foto: Reuters

Gebreslase je lani zmagala v Berlinu na svojem prvem maratonu v karieri, letos je bila tretja v Tokiu.

Na progi, ki je imela tri kroge po 14 kilometrov, je nastopilo 41 tekmovalk iz 25 držav. Na severozahodu ZDA je bila ura ob štartu 6.15, temperatura pa 12 stopinj Celzija.

Naslov svetovne prvakinje iz Dohe 2019 je branila Kenijka Ruth Chepngetich, ki pa je po 18 kilometrih zaradi želodčnih težav odstopila.

Danes na prvenstvu v ameriški zvezni državi Oregon ne bo slovenskih nastopov, trije bodo v noči na sredo, ko bo v finalu meta diska ob 3.33 nastopil tudi Kristjan Čeh.