Bottas je zmagal drugič letos in devetič v karieri. Mercedes je s tem nadaljeval niz zmag na Velikih nagradah Rusije, saj je ta ekipa dobila prav vse preizkušnje v Sočiju od leta 2014. Foto: Reuters

Lewis Hamilton, vodilni v svetovnem prvenstvu, je po zmagi na sobotnih kvalifikacijah poudarjal, da v Sočiju pole position ne pomeni veliko, sploh ker je dirko začel na mehkih pnevmatikah. Po precej kaotičnem startu, ko je moral na stezo tudi varnostni avtomobil, je Hamilton sicer ostal v ospredju, vendar je moral nato ob postanku v boksih odslužiti kazen desetih sekund, ker je tik pred startom kršil pravila − na ogrevanju je vadil starte. Zdrsnil je na 11. mesto in bil že v izgubljenem položaju.

Lewis Hamilton bo moral na rekordno 91. zmago še malo počakati. Foto: Reuters

Schumacher obdržal rekord
Z 91. Hamiltonovo zmago v karieri, s čimer bi izenačil rekord Nemca Michaela Schumacherja, tako ni bilo nič, za tolažbo se je lahko prebil zgolj na zmagovalni oder.

Bottas do devete zmage
31-letni Finec Valtteri Bottas je medtem suvereno obvladoval položaj in slavil svojo deveto zmago v karieri, drugo letos. Najboljši je bil tudi na uvodni preizkušnji sezone v Spielbergu.

Hamilton se je hitro sprijaznil s svojo napako. Foto: Reuters

Razlika zdaj znaša 44 točk
"Ko sem se prebil v ospredje, sem čutil, da imam res dobro hitrost. Vse sem lahko nadzoroval in počutim se res izjemno. Nauk današnjega dne mi pravi, da nikoli ne smeš obupati. Zdaj moram nadaljevati v tem ritmu," je bil zadovoljen Finec, ki je pospravil 26 točk, saj je dobil tudi dodatno točko za najhitrejši krog. S tem je zaostanek za Hamiltonom znižal na 44 točk.

Vodilni: To ni bila dobra dirka
Hamilton se je med dirko večkrat spraševal, kje le piše omenjeno pravilo o prepovedi vadbe startov, po zadnji zastavici pa je na kratko ocenil: "Najprej bi se rad zahvalil navijačem, ki so prišli v Soči celotni konec tedna. To gotovo zame ni bila dobra dirka, a kar je bilo, je bilo. Vzel bom točke, čestital Valtteriju in šel v lov na nove točke."

Verstappen v najboljšem primeru lahko računa na končno 2. mesto v prvenstvu. Foto: Reuters

Zadovoljen po dveh odstopih
Max Verstappen je večji del dirke vozil osamljeno na drugem mestu: "Pri ponovnem startu sem bil na srednjih gumah nekoliko počasnejši, imel sem nekaj težav z ohranjanjem ravnotežja. Na tršem kompletu sem bil nekoliko bolj konkurenčen. Po dveh odstopih sem z drugim mestom zelo zadovoljen."

Raikkönen ujel Barrichella
Dirko v Rusiji si je ogledalo približno 30.000 navijačev, kar je največ do zdaj v koronski sezoni. Kimi Raikkönen (14. mesto) je odpeljal 323. dirko v karieri in se na večni lestvici na vrhu izenačil z Brazilcem Rubensom Barrichellom.

Naslednja preizkušnja svetovnega prvenstva formule ena bo 11. oktobra na Nürburgringu.