Charles Leclerc se je v petek kot edini spustil pod minuto in 19 sekund. Foto: AP

Ferrari je prevladoval na obeh prostih treningih v Albert Parku. Na prvem sta Sainz in Leclerc zasedla prvi dve mesti, na drugem pa se je med oba voznika rdečih dirkalnikov vrinil le svetovni prvak Max Verstappen (Red Bull).

S četrtim mestom na drugem – hitrejšem – treningu se je izkazal Fernando Alonso (Alpine), ki je za desetinko prehitel drugega voznika rdečih bikov Sergia Pereza.

Veliko razočaranje dneva je bil Mercedes, ki na drugem treningu ni imel dirkača med prvo deseterico. George Russell je bil enajsti, Lewis Hamilton pa šele 13. z zaostankom sekunde in četrt.

Pri Aston Martinu jim ni uspelo pravočasno zamenjati motorja, tako da je Vettel ostal brez drugega treninga. Foto: AP

Vettel v vlogi gasilca

Prvi trening je bil prekinjen, ko je moral Nemec Sebastian Vettel z Astonom Martinom predčasno s steze. "Imam težave z motorjem," je dejal po radijski zvezi, nato pa parkiral svoj dirkalnik približno 15 minut pred koncem.

Vettel je nato sam pograbil gasilni aparat, ker se je iz njegovega dirkalnika kadilo, nato se je s skuterjem odpeljal nazaj v garažo. Trening so prekinili, dokler njegovega avtomobila niso odrinili s proge. Aston Martin ni zmogel usposobiti dirkalnika, tako da Vettel ni vozil drugega treninga.

Hitrejši in varnejši Albert Park

Ferrari prevladoval na prostih treningih v Melbournu

Pred tretjo dirko sezone 2022 v svetovnem prvenstvu vodi Leclerc (45 točk) pred Sainzom (33) in Verstappnom (25). Hamilton (16) je peti. Dirka za VN Avstralije v Melbournu se bo v nedeljo začela ob 7.00, medtem ko se sobotne kvalifikacije začnejo ob 8.00.

Proga v Albert Parku vodi okoli umetnega jezera in je bila pred kratkim prenovljena. Da bi lahko dirkači več in bolje prehitevali, so organizatorji dirke več ovinkov razširili in jim s tem olajšali vožnjo. Zaradi tega naj bi bili časi krogov za približno pet sekund hitrejši, povprečna hitrost pa okoli 250 kilometrov na uro.