Kimi Räikkönen je slavil 16-ič v karieri. V Maleziji je bil najhitrejši že pred petimi leti. Foto: Reuters
Velika nagrada Malezije
Na štartu je bilo med obema Ferrarijema precej tesno, vendar je kljub vsemu v prvi ovinek najhitreje pripeljal Felipe Massa (desno). Foto: EPA
Robert Kubica (levo), Kimi Räikkönen (sredina) in Heikki Kovalainen
Na uvodnih dveh dirkah sezone je na stopničke stopilo šest različnih dirkačev. Foto: Reuters
Ferrari in Kimi v Sepangu vrnila udarec

Uvrstitev kariere je z drugim mestom dosegel odlični Poljak Robert Kubica (BMW), tretji pa je bil Heikki Kovalainen (McLaren). Zmagovalec Melbourna Lewis Hamilton je zasedel 5. mesto.

Massa končal v pesku
Dirka je bila precej manj razburljiva od uvodne v Avstraliji. S štarta sta najhitreje potegnila Ferrarija. Räikkönen je Felipeja Masso prehitel po prvem postanku v boksu in vodstvo suvereno držal do konca. Massa, najhitrejši v kvalifikacijah, je na polovici zdrsnil s proge in dirko končal v pesku.

"Vse je delovalo brezhibno"
"Od prvega postanka naprej je bila dirka precej lahka. V Avstraliji smo imeli slab vikend in nismo bili 100-odstotno prepričani, da bo tukaj drugače. Toda vse je delovalo brezhibno. Dober štart v sezono in zdaj imamo odlično izhodišče," je bil Räikkönen povsem drugačne volje kot v Avstraliji, ko je tako kot Massa odstopil, a vseeno dobil eno točko.

Hamilton izgubil stik z vrhom po prvem postanku

Hamilton se je na štartu z 9. mesta prebil na peto, upi o visoki uvrstitvi pa so se končali že pri uvodnem postanku, ki je po težavah z menjavo ene izmed pnevmatik trajal 20 sekund. Britanec je padel na 11. mesto in se ni mogel več vmešati v boj za stopničke. Kljub temu je zadržal vodstvo v skupnem seštevku.

Naslednja dirka bo 6. aprila v Bahrajnu.