Lewis Hamilton je prvi prečkal ciljno črto kljub počeni gumi. Foto: Reuters

35-letni Anglež je na treh kolesih vozil več kot polovico zadnjega kroga. Mrzlično ga je lovil Max Verstappen (Red Bull), ki pa mu je na koncu zmanjkalo slabih šest sekund. Nizozemec bi zmagal, če ne bi v zaključku v želji po najhitrejšem krogu zavil v boks po sveže gume Tretje mesto je osvojil Charles Leclerc (+18,474).

Sorodna novica VN Velike Britanije – dirka na nekdanjem vojaškem oporišču

Preluknjano gumo je dva kroga pred koncem utrpel tudi drugi voznik mercedesa Valtteri Bottas, ki je ves čas dirke vozil na drugem mestu. Komajda se je privlekel do boksa, a do točk več ni mogel. Zasedel je 11. mesto. V zadnjem krogu je s prazno levo gumo ostal tudi Carlos Sainz (McLaren), ki je dirko končal na 13. mestu.

Hamiltonu se je skoraj ustavilo srce
"Do zadnjega kroga je vse potekalo relativno gladko. Stanje gum se mi je zdelo kar dobro. Ko se je preluknjala njegova guma, sem mislil, da je pri meni vse v redu, potem pa se je isto pripetilo meni. Ko sem videl, kako guma opleta okoli platišča, se mi je skoraj ustavilo srce. Nato sem samo vozil, zadnjih dveh ovinkov mi skorajda ni uspelo speljati. Iz boksa so mi odštevali razliko. Najprej je padla z 19 sekund na deset. V zadnjem ovinku sem slišal odštevanje devet, osem, sedem ...," je zaključek drame opisal Hamilton in dodal: "V karieri nisem doživel česa podobnega. Hvala vsem, da se je vse dobro izteklo. Danes sem res imel srečo."

Verstappen je bil takoj po dirki mešanih občutkov, saj mu je postanek dva kroga pred koncem verjetno vzel zmago. "Težko je biti zdaj pameten. Lahko bi tudi jaz obstal ali imel podobne težave in tudi drugo mesto bi splavalo po vodi. Zato moram biti zadovoljen z rezultatom," je povedal voznik Red Bulla.

Le še štiri zmage od rekorda Schumacherja
Hamilton je v Silverstonu zmagal šestič na zadnjih sedmih dirkah, skupno pa sedmič. Na četrti dirki sezone je slavil tretjič zapored in ima zdaj 30 točk prednosti pred drugouvrščenim Bottasom. Za zmagovalca zadnjih treh svetovnih prvenstev je to že 87. zmaga v karieri. Od rekorda Michaela Schumacherja je oddaljen le še štiri zmage

Bottas na štartu zamudil priložnost
Hamilton ni štartal najbolje. Bottas je bil blizu, da v prvi ovinek zapelje kot prvi, a je Britanec le ubranil pozicijo, ki si jo je priboril v kvalifikacijah. Verstappen je zadržal tretje mesto, Leclerc četrto.

Mercedesa sta se začela oddaljevati, vendar je po trku Kevina Magnussena in Alexandra Albona že v tretjem krogu na progo zapeljal varnostni avto. Premoč mercedesa je v 14. krogu po trku in odstopu Danila Kvjata spet prekinil varnostni avto, ki je poskrbel za zgostitev kolone. Takrat sta gume prej od načrtovanega zamenjala oba mercedesa, kar se je na koncu izkazalo usodno za Bottasa, ne pa tudi Hamiltona.