Za Hamiltona, ki si je že pred koncem sezone zagotovil sedmi naslov svetovnega prvaka formule 1, je današnji
Za Hamiltona, ki si je že pred koncem sezone zagotovil sedmi naslov svetovnega prvaka formule 1, je današnji "pole position" jubilejni deseti v sezoni in skupno že 98. v karieri. Foto: EPA

Tretji v kvalifikacijah je bil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull), iz druge vrste pa bo ob njem začel še drugi voznik Red Bulla, Tajec Alexander Albon. Na petem in šestem mestu sta končala Mehičan Sergio Perez (Racing Point) in Avstralec Daniel Ricciardo (Renault).

Neuspešna sta bila Ferrarijeva voznika, ki sta ostala brez odločilnega dela kvalifikacij. Nemec Sebastian Vettel je bil 11., Monačan Charles Leclerc pa mesto za njim.

12. C. LECLERC    Ferrari         1,901
Max Verstappen je dobil tretji prosti trening pred dirko za VN Bahrajna na dirkališču Sahir v Manami. Foto: Reuters

Verstappen dobil zadnji trening pred kvalifikacijami
Tretji in zadnji prosti trening pred kvalifikacijami za nedeljsko dirko formule ena za VN Bahrajna je v Manami dobil dirkač Red Bulla Max Verstappen, mercedesa sta bila njegova najbližja zasledovalca.

Nizozemec je za dobri dve desetinki (+0,263) ugnal novega starega svetovnega prvaka Lewisa Hamiltona, na tretjem mestu je 0,366 sekunde zaostal Valtteri Bottas. Četrti čas prostega treninga je dosegel Verstappnov moštveni kolega Alexander Albon, ki je včeraj grdo razbil svoj dirkalnik.

Po pričakovanjih sta bila ferrarija v ozadju. Sebastian Vettel, ki se po koncu sezone poslavlja od moštva iz Maranella, je dosegel 13. čas (+1,504), Charles Leclerc, ki je bil lani zelo blizu zmagi na bahrajnski preizkušnji, pa je bil šele 15. (+1,828).

10. S. PEREZ      Racing Point    1,317

Do konca sezone so še tri dirke. V nedeljo ob 15.10 v Sahirju preizkušnja za VN Bahrajna, teden dni zatem na istem prizorišču, a na nekoliko drugačni progi še VN Sahirja, sezone 2020 pa bo konec 13. decembra v Abu Dabiju.