Na 52 dirkah kariere v formuli ena je Lando Norris osvojil pete stopničke, zdaj pa mu je v dežju v Sočiju uspela prva kvalifikacijska zmaga. Foto: Reuters

21-letni Lando Norris je bil za pol sekunde hitrejši od najbližjega izzivalca. Ob mladem Britancu bo iz prve vrste nedeljsko dirko (start ob 14.00) začel še Španec Carlos Sainz (Ferrari), medtem ko je bil branilec naslova Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) šele četrti.

"Neverjeten občutek. Ne vem, kaj naj rečem. Nora sezona. Nikoli ne misliš, da boš dosegel najhitrejši čas, nato pa se to kar zgodi," se je smejalo mladeniču iz Bristola.

Svetovni prvak podrsal ob zaščitnem zidu

Hamilton pa je pred koncem zadnjega dela kvalifikacij ob vožnji v boks zadel zaščitni zid, na njegovem dirkalniku so zato morali zamenjati nos, a nazadnje Britancu ni uspelo zadržati mesta na vrhu. V drugi vrsti mu bo na startu delal družbo še rojak, Williamsov dirkač George Russell.

Verstappen z zadnjega, 20., mesta

Lewis Hamilton je želel izkoristiti težave prvega tekmeca za naslov prvaka Maxa Verstappna, a nato sam naredil napako v kvalifikacijah. A vseeno ima Britanec kar 16 štartnih mest boljše izhodišče kot Nizozemec. Foto: Reuters

Vodilni v seštevku sezone, Nizozemec Max Verstappen, sploh ni dokončal sobotnih kvalifikacij, opravil je le nekaj testnih krogov v prvem delu. Zaradi menjave motorja, v petek so v njegovi ekipi že četrtič v sezoni zamenjali pogonsko enoto njegovega bolida, bi namreč ne glede na dosežek v kvalifikacijah moral dirko začeti z zadnjega mesta. Po pravilih lahko brez kazni posameznemu dirkaču v dirkalnik v sezoni namestijo samo tri pogonske enote.

Iz tretje vrste bosta nedeljsko dirko, start bo ob 14. uri, začela Avstralec Daniel Ricciardo (McLaren) in Španec Fernando Alonso (Alpine), medtem ko je drugi Mercedesov voznik, Finec Valtteri Bottas, danes končal na sedmem mestu.