Carlos Sainz mlajši bo v prihodnji sezoni sedel v poskočnem konjičku. Foto: EPA

V torek je Ferrari potrdil, da štirikratni svetovni prvak po koncu sezone zapušča ekipo iz Maranella, potem ko sta se obe strani dogovorili, da prekineta pogovore o podaljšanju pogodbe.

Ime Carlosa Sainza mlajšega je nemudoma prišlo v ospredje, danes pa Autosport piše, da se je Španec že dogovoril s svojim zdajšnjim delodajalcem McLarnom o prestopu k poskočnemu konjičku. Posadka Ferrarija bo zelo mlada, saj Sainz šteje 25 let, njegov moštveni kolega pa bo tri leta mlajši Monačan Charles Leclerc.

Sainz mlajši je v zadnjih dveh sezonah član moštva McLaren, pred tem pa je bil tri sezone v Toru Rossu in dve leti v Renaultu.

Od leta 2015 je nastopil na 102 dirkah v formuli 1, v petih sezonah pa je enkrat stopil na stopničke. Na lanski dirki za VN Brazilije v Sao Paulu je osvojil tretje mesto, sezono pa je končal na šestem mestu, kar je njegova najboljša uvrstitev v skupnem seštevku svetovnega prvenstva.

McLaren je bil s Špancem zadovoljen, tako da se je pogovarjal z njim o podaljšanju pogodbe, ki bi potekla konec leta.