Nik Grahut in soigralci še vedno čakajo na prvo točko v Alpski ligi.

Varovanci Gala Korena so se dobro upirali v prvih dveh tretjinah, ko so domači dosegli po en gol v vsaki. V zadnji tretjini so popolnoma popustili. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 20:18.

Celje tudi ob prednosti dveh igralcev več ni zadelo
V 6. minuti je Jakoba Brandnerja matiral Daniel Gellon. Calder Anderson je v 25. minuti povišal na 2:0. Sredi druge tretjine so imeli Celjani lepo priložnost za znižanje. Najprej je bil v 32. minuti izključen David Trivellato, nato pa pol minute zatem še Matthias Castlunger zaradi spotikanja. Minuto in 28 sekund so imeli Celjani prednost dveh igralcev več. Gostitelji so zdržali pritisk.

Šov Andersona v zadnji tretjini
V 42. minuti je Nicholas Rein povišal na 3:0 in srečanje je bilo odločeno. Anderson je nato v 45. in 49. minuti že dvakrat ukanil Brandnerja, ki je ubranil le 15 strelov na vrata (75 %).

Lustenau v petek v Podmežakli, v soboto pa v Celju
Naslednji obračun Celjane čaka v soboto, ko bodo gostili Lustenau, ki že v petek zvečer prihaja v Podmežaklo.