Jure Povše in soigralci nimajo več realnih možnosti za preboj v dodatne kvalifikacije za četrtfinale. Foto: www.alesfevzer.com

Pred 200 gledalci je bila ključna prva tretjina, ki so jo gostje dobili s 3:0. V drugih dveh tretjinah so bili enakovredni favoriziranim Italijanom. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 36:31.

Merano, ki je v petek doživel polom na Jesenicah, je odlično odprl srečanje. Calder Anderson je v 9. minuti matiral Jakoba Brandnerja. Ko je na kazenski klopi zaradi igranja z visoko palico sedel Nik Grahut, je odlični napadalec Brandon McNally povišal na 0:2. V 17. minuti je Nolan Ritchie še tretjič zatresel mrežo Celjanov.

Joseph Yasuo Garreffa, ki je na začetku lanske sezone igral za Olimpijo v Ligi IceHL, je dosegel četrti zadetek za Južne Tirolce v 27. minuti. Mikus Mintautiškis in Gal Sodja Zalokar sta Celjane v drugi tretjini približala na 1:4 in 2:5.

Nekaj upanja je gostiteljem v 51. minuti vrnil Jure Povše, ki ima zares zahteven spored tekem v zadnjih tednih, saj igra tudi za SŽ Olimpijo v Ligi IceHL. V petek je igral v Beljaku. Zmago gostov je v zadnji minuti z drugim golom na tekmi potrdil Garreffa, ki je zatresel prazno mrežo.

Na lestvici skupine A so zdaj trdno na vrhu SIJ Acroni Jesenice in Merano in prav prvi dve mesti vodita v kvalifikacije za četrtfinale.

Naslednjo tekmo bodo Celjani v Alpski ligi igrali šele po reprezentančnem premoru, ko bodo 17. februarja gostovali na Jesenicah. Do konca sezone bodo tako zelo verjetno odigrali le še dve tekmi, saj so v torek ostali tudi brez finala državnega prvenstva.