Celjani so pred 200 gledalci prek latvijskega napadalca Mikusa Mintautiškisa povedli v osmi minuti. V drugi tretjini so v razmiku 37 sekund padli kar trije goli. V devetih sekundah so gostje z zadetkoma Maximiliana Theiricha in Williama Perssona prišli od zaostanka 1:0 do vodstva 1:2. Le 28 sekund zatem je slovenska zasedba izenačila po golu Marka Čepona v 37. minuti.

V zadnji tretjini je bil za gostitelje v 48. minuti natančen Jure Sotlar, vodstvo pa ni trajalo dolgo, saj so 181 sekund pozneje gostje iz Linza izenačili po drugem golu Perssona. Sledil je podaljšek, ki ga je po 95 sekundah z igralcem več na ledu odločil Mikus Mintautiškis.

V strelih na gol je bilo 39:37. Jakob Brandner je v celjskih vratih ustavil 34 strelov.

ALPSKA LIGA, DRUGI DEL, kvalifikacijska skupina A, 5. krog:
RST PELLET CELJE - STEEL WINGS LINZ
4:3 (1:0, 1:2, 1:1) v podaljšku
Mintautiškis 8., 62., Čepon 37., Sotlar 48.; Theirich 36., Persson 37., 51.

x - poraz po podaljšku/kazen. strelih

Vsaka od ekip bo v kvalifikacijskih skupinah A in B odigrala po osem tekem, najboljši iz vsake pa se bosta za mesto v končnici oziroma v četrtfinalu pomerili med seboj v seriji na dve zmagi. Preostalih šest ekip končnice igra v skupini master, kjer najboljše ekipe iz rednega dela igrajo za čim boljše izhodišče.