Trener Gaber Glavič je v zadnjem mesecu doživel marsikaj. Zdaj ga čaka težka naloga, saj bo pot do četrtfinala trnova. Foto: www.alesfevzer.com

Ekipe, ki so redni del končale na sedmem mestu ali nižje, bodo skušale v kvalifikacijskih skupinah A in B še ujeti mesto za izločilni del tekmovanja. Prvouvrščena ekipa iz skupine A se bo pomerila z drugouvrščeno ekipo iz skupine B in obratno. Pomerili se bodo na dve zmagi in zmagovalca dodatnih kvalifikacij se bosta uvrstila v četrtfinale, kjer se bo srečala s prvim ali drugim nosilcem.

Cortina v zadnji tretjini strla Lustenau
Pred zadnjim krogom so bile v igri za uvrstitev v skupino master še štiri ekipe. Ritten, Zell am See in Vipiteno so si končnico zagotovili že prej. Jeseničani so imeli pred zadnjim krogom točko naskoka pred Cortino, ki je s tremi zadetki na začetku zadnje tretjine ugnala Lustenau s 5:3.

Kitzbühel hitro povedel z 2:0
Varovanci Gabra Glaviča so zelo slabo začeli srečanje pred več kot 1000 gledalci v mondenem smučarskem središču. Johannes Tschurnig je v 6. minuti ukanil Žana Usa, nato pa je bil v 10. minuti natančen še Chris Seto. Železarjem domačega vratarja Luce Eggerja dolgo ni uspelo premagati.

Zadetek Seršena ni bil dovolj
V 32. minuti je Gašper Seršen z znižanjem ob prednosti igralca več poskrbel za nekaj upanja za preobrat. A to je bil tudi edini gol gostov, ki so tako doživeli 11. poraz in ostali pri 52 točkah. Us je minuto in dve sekundi pred koncem zapustil vrata, pol minute pred koncem je bil izključen Matic Podlipnik, nato pa še Alexander Mata zaradi zadrževanja igre. Jeseničani so pritisnili s šestimi proti trem, a izenačenja ni bilo.

Celjani končali redni del z gladko zmago nad Gardeno
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v zadnjem krogu premagali Gardeno s 5:2. Celjani so redni del končali na predzadnjem mestu in bodo uvrstitev v končnico lovili v kvalifikacijski skupini A. Po desetih zaporednih porazih so dobili dve od zadnjih treh tekem.

Začeli so odlično. Mark Čepon je že po 15 sekundah dosegel vodilni zadetek. Pozneje so zadeli še Raimo Friedenfelds, Jure Sotlar in Jure Povše, po znižanju gostov na 2:4 in poskusu igre brez vratarja pa je v zadnji minuti končnih 5:2 postavil Sotlar.

Železarji bodo začeli s šestimi bonus točkami, Celjani pa z ničlo
Končal se je redni del tekmovanja, prvih šest ekip si je že zagotovilo končnico. Preostale, ki so redni del končale na sedmem mestu ali nižje, pa bodo skušale v dveh kvalifikacijskih skupinah A in B še ujeti mesti za izločilni del tekmovanja.

Jeseničani in Celjani bodo igrali v kvalifikacijski skupini A, kjer bodo tudi Merano, Gardena in Steel Wings Linz. Železarji bodo s seboj prinesli šest bonus točk in bodo v najboljšem položaju, Celjani pa bodo začeli brez dodatnih točk.

Drugi del Alpske lige se bo začel 18. januarja in končal 24. februarja. Dodatne kvalifikacije bodo na vrsti med 27. februarjem in 3. marcem, končnica se bo začela 5. marca.