Železarji so gostili tekmeca, ki ima po 28 krogih enako število točk na lestvici.

Žan Jezovšek je ob dveh igralcih več na ledu ob koncu 13. minute dosegel edini zadetek v prvi tretjini.

Že ob koncu uvodne minute drugega dela je izenačil Paul Winston Noll, a je nato Jezovšek minuto in pol pozneje domače znova povedel v vodstvo. Tega je povišal Gašper Glavič, ki je iz neposredne bližine preusmeril plošček v mrežo, četrti gol za Jesenice pa je tri minute in pol pozneje dosegel Tjaš Lesničar po podaji Jezovška. Kapetan gostov Lukas Hörl je pred zadnjim odmorom znižal na 4:2.

Na začetku zadnje tretjine je najprej zadel Martin Bohinc, med podajalci je bil znova Jezovšek, ki je nato v 47. minuti dosegel še tretji gol za "hat-trick" in peto točko.

Jeseničani so na prejšnji tekmi na gostovanju pri ekipi Unterland Cavaliers prvič po sredini oktobra zmagali drugič zapored. Zdaj so nanizali še tretjo zmago v nizu.

V sredo bodo gostovali v Zell Am Seeju, ki je drugi na lestvici za Rittnom.

Vipiteno v zadnji tretjini strl Celjane
Celjani so v četrtek po podaljšku s 5:4 premagali mlado celovško zasedbo in s tem prekinili niz desetih porazov. V Vipitenu so kazali dober odpor v prvih dveh tretjinah, a na koncu izgubili (3:0). Varovanci Gala Korena tako ostajajo na predzadnjem mestu z 20 točkami.

V uvodni tretjini so Celjani dobro parirali domačim hokejistom, tretjina se je končala brez golov. Tudi v drugi so si domači pripravili nekaj malega več priložnosti, a je ostalo pri 0:0.

Vipiteno je kronal premoč v zadnji tretjini, ko je sprožil kar 22 strelov, Celjani le štiri. V 45. minuti je za vodstvo zadel Adam Capannelli, v 53. je na 2:0 povišal Fabian Gschliesser. Zmago domačih je v 57. minuti v igri z igralcem več potrdil Fabian Hackhofer.