Eric Pance je že v 4. minuti načel mrežo Lustenaua.

Jeseničani so, potem ko so z Asiagom izgubili za zeleno mizo, ker vodstvo tekmovanja ni ugodilo njihovemu pojasnilu o zdravstvenih težavah pred tednom dni, dosegli dve zanesljivi zmagi ta teden. Najprej so v gosteh premagali Ritten s 7:2, danes pa na domačem ledu še Lustenau, ki je bil v 3. krogu na domačem ledu boljši od železarjev s 5:4.

"Power play" železarjev deloval odlično
Eric Pance je že v 4. minuti poskrbel za vodstvo Gorenjcev ob prednosti igralca več. "Power-play" je deloval odlično. Ko je na kazenski klopi sedel Philipp Koczera, je Jure Sotlar povišal na 2:0.

V nadaljevanju so Jeseničani v razmiku dobrih dveh minut vodstvo povišali že na 4:0, zadela sta Gašper Seršen in Miha Logar. Branilec, ki je prišel pred dvema tednoma iz Tivolija, je zadel z močnim diagonalnim strelom z desne strani.

Lustenau v zadnji tretjini malce omilil poraz
V zadnji tretjini so izbranci Nika Zupančiča malce znižali ritem. V 44. minuti je Kevin Puschnik znižal na 4:1. Lustenau si je privoščil preveč kazni tudi v zadnji tretjini. Sašo Rajsar je v 58. minuti dokončno potrdil zmago. David Slivnik je tri sekund pred koncem le še omilil poraz in malce razjezil vratarja Oscarja Fröberga. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 39:24.

Jeseničani so dosegli četrto zmago v skupini master, do konca tekmovanja v tem delu imajo še dve tekmi. V četrtek bodo gostovali v Cortini, v soboto pa bodo gostili Fasso.