Potem ko so na prejšnjem dvoboju z nekaj težavami ugnali zadnjeuvrščeni Silver Wings Linz s 4:2, so bili tokrat boljši še od ekipe z vrha lestvice.

Jeseničani so tako nadaljevali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Ta je zdaj dolg 15 zmag in traja že od 22. septembra.

V prvi tretjini je dvakrat v polno zadel Eric Pance, Luka Ulamec pa je v 34. minuti z drugim jeseniškim golom ob številčni prednosti poskrbel za 3:0. Na začetku zadnje tretjine je Jaša Jenko povišal na 4:0. Železarji so v zadnjem delu tekme umirili ritem, ni pa jim uspelo ohraniti mreže nedotaknjene, Antti Karjalainen je bil premagan v 54. minuti. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 24:36.

V soboto bodo Jeseničani gostili Zell am See.