Jezovšek je zadel za vodstvo s 4:3. Foto: HDD Jesenice

Potem ko so železarji pred dnevi doma Vipiteno premagali po podaljšku s 5:4, jih je v soboto čakala tekma pri drugi zasedbi Linza, ki je trenutno na dnu lestvice. Na koncu so Jeseničani le dosegli novo zmago, s katero so se utrdili pri vrhu lestvice.

Selan postavil piko na i
Ko je bilo v 49. minuti na semaforju po novem zadetku Linza 3:3, so morali Jeseničani začeti znova. Nato pa je Žan Jezovšek spet zagotovil minimalno prednost gostom, zadel je v 53. minuti. Linz je v zadnji minuti skušal brez vratarja spet priti do izenačenja in podaljška, kar pa je z zadetkom na prazna vrata za dokončno potrditev zmage kaznoval Maks Selan.

Hokejisti Celja pa niso imeli možnosti proti Cortini (1:7).

Jeseničani so na drugem mestu lestvice (imajo 22 točk), pred njimi je le Zell am See (24).