Eric Pance je že nekaj let eden izmed najboljših igralcev Alspke lige. V letošnji sezoni je dosegel 22 golov in prispeval še 23 podaj. Foto: www.alesfevzer.com

Temelje za skupno slavje s 4:0 so železarji postavili na prejšnji tekmi, ko so doma zmagali s 3:0. Na uvodnih dveh pa so bili boljši s 4:2 in 2:0.

Tokrat so se trdoživi tekmeci z Južne Tirolske znova predstavili s trdno obrambo (vratar Jakob Rabanser je na koncu zbral 46 obramb), a so imeli zadnjo besedo gostje. Italijanska ekipa je sicer povedla že v 11. minuti, toda ob igralcu več na ledu je nato v 36. minuti izenačil Erik Svetina.

Ker v nadaljevanju tekme ni bilo več zadetka, je šla prvič v tej četrtfinalni seriji v podaljšek. Na odločitev je bilo treba čakati dolgo. Šele v 20. minuti podaljška je obramba Vipitena znova klonila, tudi tokrat ob "powerplayu", zadel je Eric Pance.