Jeseničani bi novo koledarsko leto morali začeti v ponedeljek, a je prvo gostovanje pri Fassi zaradi okužb v domači ekipi odpadlo. V torek pa so se železarji odpravili na gostovanje na Južno Tirolsko in leto začeli tako, kot so končali prejšnjega – z zmago.

Niz uspehov so tako podaljšali na osem, zadnji poraz so doživeli 26. novembra, skupno pa v celotni sezoni le tri. Na prvem mestu imajo zdaj že 68 točk, 15 več kot Asiago, ki pa ima dve tekmi manj.

Jeseničani so tokrat, potem ko so se na zadnjih dveh tekmah po slabšem začetku morali reševati ob koncu, že začeli bolje. Prvi gol je v 6. minuti dosegel Nejc Stojan, do polovice tekme pa so nato Luka Ulamec, Eetu Elo ob "powerplayu" in Eric Pance poskrbeli za trdno vodstvo s 4:1.

Na začetku zadnjega dela so sicer gostitelji znižali, toda zadetek Saša Rajsarja z igralcem več dobrih deset minut pred koncem je razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Prvo domačo tekmo bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo v Podmežakli gostili Cortino.