Železarji, ki so na vrhu lestvice, so si v prvi tretjini ustvarili precej več priložnosti od tekmecev, edini zadetek v uvodnih 20 minutah pa so dosegli v 11. minuti, ko je ob igralcu več zadel Žan Jezovšek. V drugi tretjini je bilo razmerje moči na ledu bolj izenačeno, gostje pa so prek Erica Panceta, najboljšega strelca tekmovanja, ki je bil uspešen celo ob igralcu manj, povišali prednost.

V zadnji tretjini so Jeseničani napolnili domačo mrežo. V dobri minuti so dvakrat izkoristili številčno premoč. Najprej je bil, ko je tekla 50. minuta, natančen Rudolfs Polcs, 62 sekund pozneje pa je drugič mrežo zatresel Jezovšek. Ta je ob koncu 53. minute dosegel hat-trick in povišal na 5:0. Zmago sta ob koncu z drugima goloma potrdila Pance, ki je zadel ob "powerplayu", in Polcs, ki je končni izid postavil ob igralcu manj.

Naslednja tekma hokejiste Jesenic v Alpski ligi čaka 21. oktobra proti Lustenauu.