Jeseničani, ki so v petek v gosteh izgubili z Lustenauom s 4:7, kar je bil njihov prvi poraz po 14. oktobru in prvi po sedmih zaporednih zmagah, so tokrat povedli v 13. minuti prek Nejca Brusa, a je vodstvo trajalo le slabe tri minute.

Toda v nadaljevanju so favorizirani Jeseničani stvari postavili na svoje mesto, Žiga Urukalo v 38., Etu Eelo v 40. in Erik Svetina v 52. minuti so poskrbeli za visoko vodstvo.

Avstrijci pa se še niso vdali, z dvema zadetkoma v končnici tekme so se približali na 3:4, oba je dosegel Waltteri Lehtonen. Do konca je ostalo še minuta in pet sekund. In v tem času so domači znova udarili, 25 sekund pred koncem je svoj drugi gol na tekmi dosegel še Julius Nyqvist za 4:4 in podaljšek.

V tem pa je v tretji minuti novo zmago Jeseničanom, ki imajo na vrhu lestvice po 20 tekmah 49 točk, priigral Eric Pance.

Gorenjce naslednja tekma čaka v četrtek, ko bodo doma gostili Val Gardeno.