Finski vratar Antti Karjalainen je do 32. minute prejel kar šest zadetkov, nato pa ga je zamenjal Urban Avsenik. Foto: www.alesfevzer.com

To je bil zelo slab večer Anttija Karjalainena. V 32. minuti, ko je bilo na semaforju že 6:0, ga je zamenjal Urban Avsenik, ki je ob prvem strelu prejel gol in nato še enega. Napadalci tudi niso imeli svojega dne in so zaman poskušali zatresti vrata nasprotnikov. V strelih na gol so bili Jeseničani celo uspešnejši (24:30), toda vse njihove poskuse je zaustavil Maximilian Wolff. Gre za daleč najhujši poraz Jesenic v letošnji sezoni, do danes so z najvišjo razliko izgubili na začetku sezoni, ko jih je s 5:2 premagal Unterland.

Že prva tretjina je bila zelo slaba, domači so terensko premoč brez težav spreminjali v zadetke. Prvega so dosegli ob igralcu več, potem pa dva ob izenačenih močeh na ledu v razmiku le dobrih dveh minut in po prvi tretjini je bil zaostanek že 3:0. Nič bolje ni bilo v nadaljevanju, četrti gol so železarji prejeli v 22. sekundi druge tretjine ...

Pred začetkom današnje tekme so železarji še vodili na lestvici skupine master, tudi po zaslugi petih bonus točk, a so zdaj le tretji. V tej skupini sicer moštva ne igrajo za končnico, saj so vsa vanjo že uvrščena, bo pa vrstni red pomemben pri izbiri tekmecev v končnici in prednosti domačega terena v izločilnih bojih.

V jeseniškem klubu so danes sicer razkrili tudi novo okrepitev za nadaljevanje sezone. V petek se bo moštvu pridružil 30-letni finski napadalec Joonas Larinmaa. Nazadnje je igral za švedski klub Tranas.

Naslednja tekma železarje čaka v soboto, ko bodo gostovali pri Unterlandu, nato pa sledi desetdnevni premor zaradi reprezentančne akcije.