Železarji so prvo tekmo četrtfinala v soboto v Podmežakli dobili s 4:0. Tudi tokrat je kazalo na zmago po rednem delu, a so žilavi gostitelji v zadnjih osmih minutah uspeli izid poravnati na 2:2. Tekma je bila zelo izenačena, končno razmerje v strelih na vrata je bilo 58:58.

Železarji zapravili vodstvo z 2:0
Žiga Urukalo, ki se je uspešno vrnil po poškodbi konec januarja na derbiju proti Olimpiji, je v 18. minuti poskrbel za vodstvo železarjev. Miha Logar, ki so ga zmaji posodili železarjem sredi februarja, je minuto pred koncem druge tretjine povišal na 0:2.

V 52. minuti je na kazenski klopi sedel Tim Linder. Jeseničani so imeli igralca več, a so naredili veliko napako in Max Oberrauch je z igralcem manj znižal na 1:2. Gardena je dobila silovit zalet in Joel Brugnoli je štiri minute pred koncem rednega dela izenačil.

Jesenice bodo imele v soboto že priložnost, da si zagotovijo polfinale. Foto: MMC RTV SLO

Odločitev šele tri minute pred koncem drugega podaljška
Če tekma še ni odločilna za določitev potnika v naslednji krog, se prvi podaljšek igra 20 minut v igri petih proti petim, vsi naslednji pa trije proti trem. Obe ekipi sta igrali zelo disciplinirano, izključitev ni bilo. Vratarja Colin Keith Furlong in Oscar Fröberg sta bila zanesljiva.

V drugem podaljšku sta imeli obe ekipi na ledu le tri hokejiste. Odločitev je padla v 97. minuti, ko je po akciji Urukala in Erica Panceta zadel Svetina.

Jeseničani si lahko v soboto v Podmežakli že zagotovijo preboj v polfinale Alpske lige.

Četrtfinale, druge tekme:
GARDENA – SIJ ACRONI JESENICE 0:2
* 2:3 (0:1, 0:1, 2:0)
550; Oberrauch 52., Brugnoli 56.; Urukalo 18., Logar 39., Svetina 97.

* - po podaljšku

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na tri zmage. Tretje tekme bodo v soboto.