Večino naloge so železarji opravili že v prvi polovici tekme. Po 30 minutah so namreč vodili s 5:0. Uspešen strelski večer v dolini Fieme je odprl Anže Prostor, ko je v 9. minuti izkoristil gnečo pred domačim vratarjem in zadel z razdalje. Ob koncu prve tretjine je Žan Jezovšek z lepim prodorom pridrsal do vratarja Rohreggerja in zadel za 0:2.

Na začetku druge tretjine je napako domače obrambe izkoristil Gašper Glavič. Jeseniški hokejisti se niso ustavljali in so odlično izkoriščali svoje priložnosti. V 28. minuti je novo napako obrambe v zadetek spremenil Erik Pance. V 30. minuti je na kazensko klop sedel Forte, Pance pa je v igri z igralcem več preigral kar tri igralce in dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi.

V zadnji tretjini so zadeli še Tadej Čimžar, Rožle Bohinc in Maks Selan.

Počitka ne bo, naslednja tekma Jeseničane čaka 7. oktobra, ko bodo v dvorani Podmežakla igrali proti Bregenzerwaldu.