Patrik Rajsar je dosegel peti gol Jeseničanov na gostovanju proti Vipitenu. Foto: www.alesfevzer.com

Obenem je bil današnji uspeh šesta zaporedna zmaga po prekinitvi prvega niza 16 zmag v sezoni na začetku meseca v Celovcu.

Danes so gostje dobro začeli, na koncu pa so se morali potruditi za nove tri točke. Že v prvi tretjini sta zadela Andrej Galuškin in Anže Prostor, po drugi tretjini brez golov pa je Gašper Glavič v 48. minuti povišal na 3:0. A namesto mirnega konca so gostje domačim dovolili, da so z dvema zadetkoma do 54. minute ujeli priključek. V končnici so nato znova gostje narekovali ritem, Niki Blomberg in Patrik Rajsar pa sta z zadetkoma v predzadnji in zadnji minuti poskrbela za trdno zmago s 5:2.

Na lestvici imajo železarji zdaj 69 točk, kar 18 več kot druga ekipa Salzburga, ki je najbližji zasledovalec. V drugi del, ki se bo začel 19. januarja, bodo torej odnesli štiri bonus točke.

Naslednji dvoboj, zadnjega v letu 2022, bodo jeseniški hokejisti igrali v petek, ko bodo gostovali pri Cortini.