Železarji so dosegli sedmo zaporedno zmago, zadnji poraz so doživeli 26. novembra, skupno imajo v celotni sezoni le tri. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani so po zadržanem začetku ob koncu prvega dela že nakazali, kako bodo strli goste, ko sta najprej Eric Pance in nato še Eetu Elo tik pred odmorom poskrbela za vodstvo z 2:0.

Manjšo strelsko krizo so imeli le v drugi tretjini, ko je gostom tudi uspelo premagati Žigo Kogovška. A že takoj na začetku zadnje so Jeseničani prvič izkoristili "power play", uspešen je bil Jesperi Viikila. Ritten se je še približal na 2:3, a je Erik Svetina v 51. minuti dosegel še četrti gol.

Ob zadnjem poskusu gostov brez vratarja že dve minuti in pol pred koncem pa so domači hitro dosegli še en gol, zmago je potrdil Elo za končnih 5:2.

Leto 2022 bodo Jeseničani začeli 3. januarja v gosteh pri Fassi.