Ta teden je bil zelo naporen za izbrance Gabra Glaviča. V sredo so izgubili finale Pokala Slovenije proti Olimpiji z 2:4 po hudem boju, odločitev je padla šele 15 sekund pred koncem. V petek so doma premagali Bregenzerwald s 6:0, nato pa je že sledila pot v Zell am See. V KeKelit Areni se je zbralo kar 1673 gledalcev, Jeseničani so vsekakor magnet v tej regionalni ligi.

Že po 78 sekundah so Jeseničani povedli, ko je bil natančen Žan Jezovšek. V 5. minuti je izenačil Frederik Widen.

Na nov zadetek je bilo treba počakati do polovice tekme. Gašper Seršen je v 32. minuti poskrbel za novo vodstvo, na začetku zadnje tretjine pa ga je nato še povišal. Vse upe gostiteljev na preobrat je pokopal Tjaš Lesničar v 44. minuti. 18-letnik je velik talent in hitro se je izkazal v Alpski ligi.

Zell am See je še znižal na 2:4, ko je zadel Fabio Artner v 51. minuti. Že dve minuti in pol pred koncem je vratar Max Zimmermann zadrsal na klop, gostitelji so pritisnili s šesterico v polju, a jim ni uspelo več zadeti. Vratar Antti Karjalainen je zbral 33 obramb.

Po zadnjem pisku sirene je sledil še pretep. Hubert Berger, Laurin Müller, Gašper Glavič in Jaša Jenko so poskrbeli za dodatno navdušenje na tribunah.

Naslednja tekma čaka železarje v četrtek ob 19.00, ko bodo gostili mlado celovško moštvo.