Trener slovenskih prvakov Nik Zupančič je v torek po porazu na derbiju z Olimpijo z 0:3 poudaril, da ga zelo skrbi tekma s Fasso. Njegovi izbranci so bili čustveno izpraznjeni po 60 minutah boja v Podmežakli na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva.

Gostitelji dvakrat povedli ob prednosti igralca več
Ni se zmotil, saj v uvodnih 20 minutah ni šlo po načrtu. V 13. minuti so gostitelji povedli. Na kazenski klopi je sedel Luka Ulamec, saj so železarji naredili napako pri menjavi. Daniel Tedesco je matiral Oscarja Fröberga. To je bil edini zadetek v uvodni tretjini.

V 25. minuti je izenačil Erik Svetina po podaji Gašperja Seršena. Tri minute zatem je Fassa znova povedla ob prednosti igralca več. Miha Krmelj je bil izključen, Diego Iori pa je že po 14 sekundah številčne premoči zatresel mrežo. Jesperi Viikilä je v 37. minuti izid poravnal na 2:2.

Jeseničani blesteli v zadnji tretjini
V zadnji tretjini je potekal enosmerni promet. V 43. minuti je bil natančen branilec Nejc Brus. Dve minuti zatem je Andraž Zibelnik povišal na 2:4. Po golu Jaše Jenka v 51. minuti je trener Fasse Marco Liveratore zamenjal vratarja. Adam Vay je zapustil ledeno ploskev, vstopil je Domenico Dalla Santa, ki pa je klonil minuto in osem sekund pred koncem, ko je končni izid postavil Ulamec. Razmerje v strelih na vrata v zadnji tretjini je bilo 5:17.

To je bila že 11. zaporedna zmaga Jeseničanov v Alpski ligi. Zadnji poraz so doživeli 26. novembra lani.

V soboto obračun vodilnih v Podmežakli
V skupni za razvrstitev od 1. do 6. mesta sta v uvodnem krogu tri točke osvojila še Asiago in Ritten. Po dvokrožnem sistemu bodo igrali deset tekem, po katerih bodo že znani štirje zanesljivi udeleženci končnice. Preostala dva kluba si bosta lahko končnico priborila po dodatnih kvalifikacijah z najboljšimi ekipami iz preostalih dveh skupin drugega dela lige.

Naslednja tekma čaka Jeseničane v soboto, ko v Podmežaklo prihaja lanski finalist Asiago.