Ožbej Rep in soigralci so glavni Favoriti za naslov v Alpski ligi. Foto: HDD Jesenice

17. septembra so Jeseničani izgubili proti Unterlandu (5:2), nato pa ne poznajo več poraza v Alpski ligi. Tudi tokrat so imeli veliko premoč pred 350 gledalci v dvorani Podmežakla. Končno razmerje v strelih je bilo 40:22.

Jeseničani učinkoviti v drugi tretjini
Prva tretjina se je končala brez zadetkov, hokejisti Jesenic pa so bili tisti, ki so si ustvarili več priložnosti (razmerje v strelih na vrata 12:5).

Odločilna je bila druga tretjina, železarji so sprožili 21 strelov na vrata Jakoba Rabanserja in trikrat tudi zatresli mrežo. V 27. minuti je za vodstvo domačinov zadel Lovro Kumanović, le slabo minuto zatem pa je prednost podvojil Ožbej Rep. Tretji gol v tej tretjini je dosegel Žan Jezovšek, ko so imeli gostitelji na ledu igralca več.

"Power play" so izkoristili tudi gostje na začetku zadnje tretjine, ko je Joseph Emanuele Mizzi matiral Anttija Karjalainena. V 50. minuti je hokejist z mehiškim in ruskim potnim listom v rdečem dresu Andrej Galuškin povišal na 4:1. Končni izid je 20 sekund pred koncem postavil Eric Pance.

Jeseničani tako ostajajo na vrhu Alpske lige s 33 točkami. Naslednja tekma jih čaka v torek v Val Gardeni.