Nik Zupančić bo moral svoje izbrance pripraviti na odločilno tekmo v četrtek v Podmežakli. Foto: www.alesfevzer.com

Gardena je tokrat začela bolje in po vodstvu in jeseniškem izenačenju – zanj je poskrbel Eric Pance sredi prve tretjine – že na prvi odmor odšla s prednostjo zadetka. Ta je v drugi hitro narasla, a vodstvo s 3:1 še ni obetalo mirnega nadaljevanja domačim.

Gostje so namreč na začetku zadnje tretjine ob igralcu več prek Mihe Logarja še znižali na 2:3, a potem ob koncu niti niso dobili priložnosti, da bi lahko brez vratarja izsilili podaljšek. Za Gardeno je namreč v 55. minuti še tretjič na tekmi zadel Max Oberrauch in čeprav je potem Oscar Fröberg jeseniški gol zapustil že tri minute pred koncem, se izid ni več spremenil.

V četrtfinalu Alpske lige je tako znan le en polfinalist, Asiago je s 3:0 v zmagah odpravil Vipiteno. V vseh treh drugih parih, poleg jeseniškega še Ritten – Cortina in Lustenau – Zell am See, pa je izid v zmagah 2:2 in bodo odločale pete tekme.