Jeseničani so prejšnjo tekmo izgubili za zeleno mizo z 0:5, saj vodstvo tekmovanja ni ugodilo njihovemu pojasnilu o zdravstvenih težavah pred sobotno tekmo z Asiagom, tako da je vodilna ekipa drugega dela zmagala brez boja.

Elo hitro izničil vodstvo Rittna
Ritten je bolje začel. Ko je na kazenski klopi zaradi spotikanja sedel Gašper Glavič, je McGregor Sharp unovčil prednost igralca več in matiral Oscarja Fröberga. Eetu Elo je že v 6. minuti izenačil.

V 25. minuti je po strelu Davida Planka z modre črte plošček v zraku mojstrsko preusmeril Nejc Brus in Jeseničani so z igralcem več povedli. Eric Pance je v 35. minuti povišal na 1:3.

Železarji navdušili v končnici tekme
Gostitelji so v 47. minuti znižali, natančen je bil Manuel Öhler. V zadnjih sedmih minutah so Jeseničani zadeli kar štirikrat. Jure Sotlar je dosegel dva zadetka v minuti in pol med 53. in 55. minuto, potem je drugega na tekmi dodal še Brus, paket dvojnih strelcev je zaokrožil Elo v 58. minuti.

Jeseničani so trenutno na tretjem mestu v skupini master, kjer igra šest najboljših iz prvega dela, prva četverica pa si bo že neposredno zagotovila končnico.

V nedeljo v Podmežaklo prihaja Lustenau
Naslednja tekma čaka železarje v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili Lustenau. Še vedno imajo lepe možnosti, da končajo na drugem mestu. Asiago si je s sedmo zaporedno zmago v drugem delu že zagotovil prvo mesto in s tem tudi prvi izbor tekmeca v četrtfinalu.