Po prekinitvi zaradi SP-ja do 20 let (na Bledu je Slovenija osvojila prvo mesto in se uvrstila v višji razred tega tekmovanja za naslednje leto) so bili Jeseničani predvsem v prvi tretjini neprepoznavni, gostje (na lestvici so v spodnjem domu) so šli tako na prvi odmor s prednostjo 0:4.

Čimžar z igralcem manj edini strelec za razglašene železarje
Žan Us
je moral mesto v vratih po prvi tretjini prepustiti Boru Glaviču in igra je bila enakovrednejša. Železarji so imeli na koncu več strelov (35:32), Gardeno je reševal predvsem vratar Paul Hofer. Edini zadetek za Jesenice je ob koncu druge tretjine z igralcem manj dosegel Tadej Čimžar.

Izjemna predstava napadalca De Luce
Junak v Podmežakli je bil sijajni napadalec Anthony De Luca, ki je dosegel tri zadetke. Na začetku zadnje tretjine so imeli Jeseničani dve minuti prednost dveh igralcev več, a so bili neučinkoviti, De Luca pa je pridrsal iz kazenske klopi in s strelom pod prečko postavil končni izid.

Na lestvici so Jesenice šeste z 42 točkami, v naslednjem krogu pa bodo že v četrtek gostovali pri mladi celovški ekipi.

Celjani so doma izgubili proti Zell am Seeju z 2:4, potem ko so že po štirih minutah zaostajali z 0:2. Takoj na začetku druge tretjine so gostje povedli že z 0:3, Mark Čepon je nato v 31. minuti (ob številčni prednosti) gostiteljem vlil nekaj upanja, toda preobrata ni bilo.

Na lestvici so celjski hokejisti z 18 točkami na predzadnjem mestu. V četrtek jih čaka gostovanje v Selvi pri Gardeni.