Hokejisti SŽ-ja Olimpije so državni prvaki za sezono 2021/22! Na drugi tekmi finala DP-ja v Tivoliju so nadigrali Triglav z 10:1, s skupnim izidom 2:0 v zmagah so se sprehodili do 17. naslova državnih prvakov. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so zadnjič dvignili pokal državnih prvakov v sezoni 2018/19. Vse preostale naslove v obdobju samostojnosti od leta 1991 imajo jeseniški hokejisti (13 naslovov). Igralci SIJ-ja Acronija Jesenic, lanski prvaki, pa so v tej sezoni izpadli v polfinalu prav proti Ljubljančanom. Olimpiji je uspela dvojna krona, saj je septembra na Bledu osvojila Pokal Sloevnije.

Olimpija v 12. minuti povedla s 3:0
SŽ Olimpija (v vratih Žan Us) je po prvi tretjini vodila s 3:1, potem ko je takoj prevzela pobudo in s hitro igro vnašala nemir pred tekmečev gol, v katerem je priložnost dobil Kristijan Šenk. Prvi zadetek je padel v 7. minuti, ko je bil uspešen Gregor Koblar. Aleš Mušič je začel akcijo, Jaka Sodja je podal Koblarju, ki je sprožil natančen strel iz zapestja.

Triglav z igralcem več dosegel častni gol
Olimpija je hitro povišala vodstvo, Sebastien Piche je ustrelil od daleč, Tadej Čimžar je ploščku spremenil smer. V 12. minuti je sledila lepa akcija, ki jo je končal Aljoša Crnovič (dvojna podaja z Anžetom Ropretom) za vodstvo s 3:0. Ob koncu uvodne tretjine je imel Triglav številčno prednost (dvominutno kazen je dobil Miha Zajc), unovčil jo je Gaber Podrekar (podajalec je bil Krištof Potočnik), ki je tako poskrbel za prvi Triglavov zadetek v finalu.

Trener Mitja Šivic je ubranil naslov – lani je s SIJ-jem Acronijem Jesenicami postal državni prvak, letos pa mu je to uspelo še s SŽ-jem Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Navijači v drugi tretjini že začeli zabavo
Že po 34 sekundah druge tretjine se je med strelce vpisal Žan Jezovšek, v 24. minuti pa je Tadej Čimžar z golom za 5:1 odločil tekmo. Triglav je imel od 26. do 28. minute prednost igralca več, vendar ni znal izkoristiti odsotnosti Aleša Mušiča. V 32. minuti je po strelu Mitje Robarja odbiti plošček v gol potisnil Tadej Čimžar in se veselil tretjega zadetka, a s tem se njegovo slavje ni končalo, zadel je še v 43. minuti.

Tudi na tribunah je bilo vse glasneje, navijači so z glasnim navijanjem že v drugi tretjini začeli proslavljati 17. naslov prvaka.

Dva gola v 16 sekundah
V zadnji tretjini so zmaji zadeli štirikrat, dva gola so dosegli v razmiku le 16 sekund. Žiga Pance je v 54. minuti s strelom na prvo vratnico po podaji Usa postavil končni izid finala. Slavje v Tivoliju je doseglo vrelišče.

Kranjska ekipa je že z uvrstitvijo v finale presegla pričakovanja. Da realno ne more upati na prvi naslov prvakov, je bilo jasno že na prvi tekmi, ki se je končala z zmago ljubljanske ekipe z 0:7. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija razred zase v slovenskem hokeju
"Finale je finale, ne glede na to, kdo je nasprotnik. Lovorika je lovorika, zvezdica je ostala doma, to je najbolj pomembno. Ne glede na visok rezultat smo se lotili zelo resno, tako prvo tekmo kot danes smo igrali s polnim tempom in to je tudi pokazatelj. Malo grenkega priokusa je v sezoni ostalo zaradi končnice v ligi ICEHL, bomo pa drugo sezono naredili stopničko višje in skušali priti v polfinale," je dejal vratar domačih Žan Us.

"Olimpija je razred zase v slovenskem hokeju. Pokazali so super sezono, super igro. Z naše strani bi bilo lahko danes bolje, lahko bi svoje barve bolje predstavljali in se predstavili slovenski množici. Sliši se grdo, 10:1, znamo bolje. Fantje smo dobra družba, dobri igralci. Tole danes ni bilo najboljše, zelenim fantom pa je treba čestitati, bravo," je po koncu finala povedal kapetan Triglava Mihael Potočnik.