Mark in Kristjan Čepon, junaka zmage SŽ Olimpije nad Vorarlbergom. Foto: SŽ Olimpija

Zmaji so se znašli v zaostanku, potem ko je nizozemski napadalec Guus van Nes z močnim strelom pod prečko v šesti minuti matiral vratarja Žana Usa in poskrbel za zgodnje vodstvo. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Joona Erving, ki je v prvi tretjini zadel prečko.

A zmaji so se vrnili, za preobrat pa sta poskrbela brata Čepon. Kristjan Čepon je najprej v 26. minuti izkoristil lepo podajo Ervinga ter izid izenačil. Njegov brat Mark Čepon se je dobro znašel in po natanko pol ure igre premagal Davida Madlenerja za 1:2. Plošček je v mrežo pospravil iz bližine, potem ko je Miha Beričič močno streljal z modre črte, plošček pa se je od ograde odbil pred gol.

Gostitelji so si prizadevali izid izenačiti, poskušali so Jack Jacome, Kevin Macierzynski, van Nes in Andreas Heier, a je ostalo pri minimalnem vodstvu Olimpije. Dokončno je upe domače ekipe v 48. minuti pokopal Kristjan Čepon, ki je z močnim strelom povišal na 1:3 po lepi akciji Jake Šturma.

Trener Vorarlberga Marc Habscheid je že tri minute pred koncem tvegal. Iz vrat je potegnil Madlenerja in skušal pritisniti s šestimi igralci v polju. Nekaj upanja je gostiteljem vendarle vlil Jacome, ki je Usa ugnal 14 sekund pred zadnjo sireno, za morebitno izenačenje, s tem pa tudi podaljšek, pa je zmanjkalo časa. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 33:26.

Karhula zelo zadovoljen z drugo in tretjo tretjino
"To je bil naporen dan za nas. Vstali smo že ob 4.30, avtobus pa je odšel na pot ob 5.30. Zavedal sem se, da bomo trpeli na začetku tekme. Prepočasni smo bili v prvi tretjini, potem pa smo ujeli ritem v drugi in prikazali najboljšo igro v zadnji tretjini. Zelo sem zadovoljen, da so se fantje nagradili s tremi točkami," je povedal trener Antti Karhula, ki se je veselil že druge zmage na gostovanju. V Tivoliju je Olimpija zadnjič zmagala 2. decembra.

Naslednji teden še zadnji tekmi sezone v Tivoliju
V torek v Tivoli prihaja Salzburg, zadnja domača tekma v tej sezoni pa bo v petek proti Bolzanu. Olimpija bo sezono končala v nedeljo v Brunicu.