Marcel Witting je dosegel odločilni zadetek v podaljšku pete tekme v mestni dvorani v Beljaku.

Beljak je zasedel četrto mesto po rednem delu in tako ni imel pravice izbire tekmeca za četrtfinale. Bolzano, Salzburg in Innsbruck seveda niso izbrali Celovčanov in na sporedu je bil koroški derbi.

Tičar odločil tretjo tekmo v Beljaku
Prvo tekmo je Beljak na domačem ledu izgubil z 0:4, a je nato z istim izidom slavil v prenovljeni dvorani Heidi Horten v Celovcu. Tretjo tekmo je 31 sekund pred koncem odločil Rok Tičar z močnim strelom z desne strani (3:4).

Rok Tičar je na prvi tekmi zadel dvakrat, na tretji tekmi pa je dosegel odločilni zadetek v zadnji minuti. Foto: www.alesfevzer.com

V torek je Beljak hitro povedel v Celovcu, bil večji del nevarnejši, a so učinkoviti gostitelji slavili s 3:1.

Tudi na peti tekmi je imel Beljak precej več strelov (43:27). Junak celotne serije Sebastian Dahm je bil znova izjemen. V podaljšku je bil v 64. minuti izključen Luka Gomboc, a Beljačanom ni uspelo zadeti ob prednosti igralca več. V 68. minuti je nato sledila kazen, ko je Marcel Witting z natančnim strelom pod prečko ukanil Aleksandra Schmidta.

Konec sezone za Saboliča in Tomaževiča
Robert Sabolič, Blaž Tomaževič, John Hughes in soigralci so bili zelo potrti. Tičar, Gomboc in videoanalitik Andrej Hočevar se veselijo uvrstitve v polfinale, v katerem je že Salzburg, ki je v ponovitvi lanskega finala odpravil Fehervar s 4:0 v zmagah.