Salzburg je osmič postal zmagovalec Lige IceHL. Rdeči biki so bili najboljši v letih 2007, 2008, 2010, 2011, 2016, 2016, 2022 in 2023.

Dvorana Palaonda v Bolzanu je bila znova razprodana, zbralo se je 6800 gledalcev, ki so pričakovali tretji naslov, potem ko so njihovi ljubljenci osvojili lovoriko leta 2014 (odločilno tekmo je v podaljšku odločil Žiga Pance) in leta 2018. Tudi na bližnjem sejmu je bilo ogromno gledalcev, ki so si tekmo ogledali na velikih ekranih.

Bolzano po zaostanku z 1:3 izsilil sedmo tekmo
Salzburg je v finalu povedel s 3:1 v zmagah in bil na pragu naslova na peti tekmi v nedeljo, a je Matt Frattin v 116. minuti podaljšal upanje Bolzana. To je bil drugi najdaljši dvoboj v zgodovini lige. Daljšo tekmo sta igrala le Bolzano in KAC leta 2019, ko je odločilni gol padel po 120 minutah in 53 sekundah. V torek v Salzburgu so bili nato Italijani boljši s 4:3 in odločala je sedma tekma.

Kapetan Thomas Raffl je dvignil pokal za naslov prvaka v Ligi IceHL. 36-letnik je izenačil v 51. minuti.

V zelo taktičnem srečanju je bilo malo priložnosti. Južni Tirolci so povedli v 27. minuti, ko so izkoristili igro z igralcem več na ledu, zadel je Cole Hults.

V zadnji tretjini so se gostitelji povlekli v obrambno tretjino, kar pa ni bila prava izbira. Salzburg je izenačil deset minut pred koncem po zaslugi kapetana Thomasa Raffla, osmi naslov rdečih bikov v tem tekmovanju pa je slabi dve minuti pred koncem zagotovil Nicolai Meyer.

Vratar Tolvanen MVP finala
Najkoristnejši igralec (MVP) finalne serije je postal vratar Atte Tolvanen, ki je tokrat zaustavil 23 strelov. V zadnji tretjini se je nekajkrat zares izkazal, še posebej, ko so gostitelji v zadnji minuti in pol pritisnili s šestimi igralci v polju.

V finalni seriji sta si Bolzano in Salzburg sicer že tretjič stala nasproti, prvič pa so bili uspešnejši Avstrijci.