Ljubljančani so v nedeljo v Dornbirnu slavili zmago s 3:4 z zadetkom 40 sekund pred koncem, tokrat pa so o zmagovalcu odločili precej prej. Veselili so se že četrte zaporedne zmage in imajo po četrtini rednega dela pet točk naskoka pred drugouvrščenim Fehervarjem.

Zmaji izjemno učinkoviti
Uvodnih nekaj minut so sicer imeli pobudo gostitelji (streli na vrata 16:6), toda vratar Žan Us, ki se je po tekmi počitka vrnil med vratnici, je bil zanesljiv. Njegovi soigralci na drugi strani pa so bili natančni, že v peti minuti je Miha Štebih s podajo lepo zaposlil Gregorja Koblarja, ki mu ni bilo težko premagati vratarja Niklasa Lundströma.

Gostje so brez težav preživeli tudi igro z igralcem manj, potem pa udarili še dvakrat v razmiku minute in pol. Najprej je v 16. minuti po protinapadu zadel Žan Jezovšek, na 3:0 pa je povišal Aleksandar Magovac.

Šturm in Štebih potrdila zmago
Po tretjem zadetku so v graški ekipi zamenjali vratarja, namesto Lundströma je v igro vstopil Felix Nussbacher, a ni pomagalo. Razpoloženi zmaji so hitro premagali tudi njega, v 22. minuti je Jaka Šturm v mrežo pospravil odbitek po strelu Štebiha.

V 28. minuti so prvi gol dosegli tudi domači, a je bila razlika kmalu znova +4 za Olimpijo. Žiga Pance je najprej zadel okvir vrat, potem pa je Miha Štebih v 36. minuti s strelom od daleč poskrbel za 5:1.

Hokejisti iz Gradca so v zadnji minuti druge tretjine ob "power playu" znižali izid, Ljubljančani so nekoliko spustili ritem, a Avstrijcem niso dovolili, da bi razmišljali o preobratu. Joona Erving je po protinapadu zadel za 6:2, domača ekipa pa je končni izid postavila v 59. minuti s še enim golom z igralcem več.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 37:24. Us, ki v nedeljo v Dornbirnu ni branil, je bil tokrat znova v sijajni formi.

Šivic: Razliko je naredil vratar Us
"Zelo dobro tekmo smo odigrali. V prvi tretjini je imel Gradec precej več strelov, a mi smo bili učinkoviti. Razliko je naredil vratar Us. V obrambi smo odigrali zelo dobro," je bil zadovoljen trener Mitja Šivic.

V petek bo Olimpija v Tivoliju gostila zadnjeuvrščeni Linz, ki je zeleno-bele zadnji do zdaj 15. oktobra premagal s 4:3 po podaljšku.