Jaka Šturm je dosegel zadetek za znižanje na 1:5, a takrat je bilo že jasno, da Olimpija nima več možnosti. Foto: SŽ Olimpija

Do konca rednega dela sezone so le še štirje krogi. Zmaji za Pustertalom in Gradcem zaostajajo že za 14 točk in nimajo več nobenih možnosti za uvrstitev v dodatne kvalifikacije, ki jih bodo igrale ekipe med sedmim in desetim mestom.

Petan in Mihaly v 14 sekundah poskrbela za lepo prednost Madžarov
Fehervar, ki bo igral dodatne kvalifikacije za preboj v četrtfinale (za Olimpijo se bo sezona končala naslednjo nedeljo v Brunicu), je v uvodni tretjini dosegel dva zadetka, oba v 8. minuti. Najprej je bil po protinapadu uspešen Alex Petan, ki je poslal plošček pod prečko. Že 14 sekund pozneje je pomlajena Olimpija doživela nov šok. Neizkušeni vratar Luka Kolin je prvi strel še odbil, nato pa ga je iz bližine premagal Akos Mihaly. Igranje Kristjana Čepona z visoko palico v 13. minuti je pomenilo štiri minute kazni, a se je Olimpiji uspelo ubraniti.

Erdely izkoristil kazenski strel, Šturm pa ne
V drugi tretjini je Petan v 22. minuti kronal lepo akcijo Fehervarja in dosegel 16. gol sezone. Podajalec je bil Guillaume Leclerc, ki je bil lani del uspešne Olimpijine zgodbe v razširjenem avstrijskem prvenstvu. Gostje so vodstvo utrdili v 25. minuti, ko je madžarski reprezentant Csanad Erdely unovčil kazenski strel. V 38. minuti so imeli tudi zmaji na voljo kazenski strel, a je poskus Jake Šturma z bekhendom zaustavil vratar Madžarov Olivier Roy, ki je v sezoni 2015/16 branil za Olimpijo.

Miha Zajc, Miha Beričič in soigralci bodo že naslednjo nedeljo končali sezono. Osvojili so dvojno domačo krono, v Ligi IceHL pa so precej zaostali za pričakovanji. Foto: SŽ Olimpija

Šturm in Pance edina strelca za zmaje
Že v 23. sekundi zadnje tretjine je Anže Kuralt z leve strani dosegel deseti gol sezone, vodstvo z 0:5 pa je gostom omogočil miren zaključek tekme in še tri dosežene zadetke. Gostiteljem so privoščili le nekaj drobtinic, v 47. minuti je po podaji Gregorja Koblarja natančno meril Šturm za znižanje na 1:5, v zadnji minuti pa je (ob igralcu več) zadel še Žiga Pance z desne strani. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 37:32.

Za vse hokejiste nenavadno, da se bo že konec februarja končala sezona
"Psihološko ni lahko igrati tekem, saj se vsi zavedamo, da tudi z zmagami nimamo več nobenih možnosti za preboj v končnico. Mi smo profesionalci in na vsako tekmo se pripravimo resno. Za vse hokejiste je nenavadno, da se bo že konec februarja končala sezona. Ne spomnim se, da bi se mi to v karieri že kdaj zgodilo. Vzel si bom teden ali dva počitka, nato pa se bom začel pripravljati na reprezentančne tekme," je po tekmi povedal Šturm, ki si želi tudi v naslednji sezoni igrati v Ligi IceHL. V Ljubljani se počuti zelo dobro.

Zmaji osvojili le osem točk na zadnjih 22 tekmah
Od 2. decembra so Ljubljančani dobili le dve od 22 tekem. Tri točke so prinesli iz Asiaga in Dunaja, v Tivoliju so osvojili le eno točko (poraz proti Gradcu po podaljšku).

"Na Dunaju smo zasluženo zmagali, tudi proti Gradcu na domačem ledu smo zelo dobro igrali. V Bolzanu smo prehitro dobili dva zadetka. Tokrat smo bili na trenutke celo boljši tekmec, a Madžari so izkoristili vsako priložnost, mi pa jih nismo," je še dejal Šturm.

Karhula: Pristop je bil pravi, a tekmec je kaznoval vsako našo napako
"Mislim, da sploh nismo igrali tako slabo. Končni izid je res previsok. Madžari so izkoristili vse priložnosti. Pristop je bil pravi, a tekmec je kaznoval vsako našo napako. Žal mi je fantov, ki so se borili," je poudaril trener zmajev Antti Karhula.

Constantine srečen, da se je napadalcem odprlo
"Dosegli smo osem zadetkov, kar nam ni uspelo na zadnjih osmih tekmah skupaj. Malce pretiravam, a nisem daleč od resnice. Res nismo ekipa, ki bi dosegala veliko število golov. Trdo delamo na treningu, na tekmah pa nam velikokrat ne gre. Tokrat se nam je odprlo. To je zelo dobro za samozavest napadalcev pred odločilnimi tekmami," je dodal trener Fehervarja Kevin Constantine.

Do konca rednega dela in s tem do konca sezone v Ligi IceHL zeleno-belim ostajajo še štiri tekme, naslednja bo v nedeljo v gosteh pri zadnjeuvrščenem Vorarlbergu.