Anže Kuralt, ki je v letošnji končnici dosegel dva gola in prispeval še 10 podaj, bo s soigralci skušal presenetiti favorizirani Salburg. Foto: MMC RTV SLO

Finalna serija se bo začela v torek v Salzburgu, ekipi pa igrata na štiri zmage. Avstrijski naslov, devetega v zgodovini kluba, je Salzburg z uvrstitvijo Madžarov v finale že osvojil, v prestižnem obračunu pa gre zdaj za naslov v Ligi IceHL.

Beljak je v četrtfinalu izločil SŽ Olimpijo s 4:3 v zmagah. John Hughes in soigralci so prvo tekmo polfinala na domačem ledu dobili s 3:2 po podaljšku, potem pa so klonili štirikrat zapored.

Beljak ni unovčil številnih izključitev gostov
V prvi tretjini je imel Beljak pol minute dva igralca več na ledu, v 18. minuti pa je Joshua Atkinson dobil petminutno kazen, a gostitelji tudi tega niso znali kaznovati. Rasmus Tirronen v vratih Fehervarja se je večkrat izkazal.

V 24. minuti je Milan Horvath poskrbel za vodstvo Madžarov. Balint Magosi je povišal na 0:2 v 35. minuti. 14 sekund pred koncem druge tretjine je Renars Krastenbergs pred vrati zaposlil Benjamina Lanzingerja, ki je znižal ob prednosti igralca več.

Erdely potrdil zmago Madžarov
Csanad Erdely je v 48. minuti povišal na 1:3 po podaji Alexa Petana. Tri minute pred koncem tekme je Tomi Karhunen zapustil vrata, Erdely pa je s strelom v prazno mrećo potrdil veliko zmago Fehervarja,

Polfinale, peta tekma:
Beljak - FEHERVAR 1:4
1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
2651; Lanzinger 40.; Horvath 24., Magosi 35., Erdely 48., 60.

Že končano:
Dunaj - SALZBURG 0:4

Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrali so na štiri zmage. Prva finalna tekma bo v torek v Salzburgu.