Lukaš Horak je tudi v Steffl Areni branil zelo dobro. Foto: Martina Bednar/Vienna Capitals

Capitalsi po novem porazu na domačem ledu za rešilnim desetim mestom, ki še omogoča nadaljevanje sezone v kvalifikacijah za končnico, zaostajajo že 12 točk. Ljubljančani so na lestvici prehiteli Vorarlberg in so zdaj deveti. Na zadnjih šestih tekmah so osvojili 15 točk in zabili 29 golov, kar je najboljši niz v zadnjih dveh letih.

Zeleno-beli so zmagali na podoben način kot že na nekaj zadnjih tekmah, ko so v drugi tretjini silovito pritisnili in v nekaj minutah poskrbeli za preobrat. Še vedno so manjkali kapetan Žiga Pavlin, Aljoša Crnović in Rok Kapel.

Predan poskrbel za sanjski start
Srečanje pred skoraj 5000 gledalci v Steffl Areni se je začelo po načrtih zmajev. Po dveh minutah igre je Aljaž Predan z leve strani potisnil plošček v mrežo. Podajalec je bil Bine Mašič, zadnja okrepitev ljubljanskega kluba.

Dunajčani do preobrata še v prvi tretjini
Gostitelji so do prvega odmora dvakrat premagali vratarja Lukaša Horaka in tako domačim navijačem vzbudili nekaj upov na zmago, ki so jo Dunajčani nujno potrebovali za približanje končnici. Mathias Böhm in Lukas Kainz sta kaznovala dve napaki v obrambi Olimpije.

Ville Leskinen prišel v Tivoli na preizkus. Uspešno ga je prestal, v zadnjem mesecu pa je ujel odlično formo. Foto: Martina Bednar/Vienna Capitals

Izjemna predstava zmajev v drugi tretjini
A vse njihove načrte so gostje podrli v le petih minutah druge tretjine. Najprej je izenačil Ville Leskinen, ki mu je za gol podal kar vratar Horak. Finec je v 22. minuti sam krenil proti Stefanu Steenu in spretno potisnil plošček med nogama čuvaja mreže.

Odlični napadalec Trevor Gooch je v 26. minuti prestregel plošček v srednji tretjini, prodrl po desni strani in mojstrsko matiral Steena. 49 sekund zatem je Leskinen izza vrat lepo našel Marcela Mahkovca, ki je povišal na 2:4. Ko je v 28. minuti s strelom od daleč Mašič zadel mrežo, je bilo jasno, da so gostje blizu zmagi. Trener Christian Dolezal je tudi zamenjal vratarja, namesto Steena je med vratnici zadrsal Sebastian Wraneschitz.

Tičar znižal, a zadnjo besedo je imel Leskinen
V zadnji tretjini se razmerje ni bistveno spremenilo. Domači so sicer več napadali (razmerje strelov na koncu je bilo 39:19), a Horaka je premagal le slovenski reprezentant Rok Tičar v 52. minuti. Že dve minuti zatem je hitro akcijo gostov s šestim golom končal Leskinen in potrdil novo zmago zmajev.

Zgoščen spored se nadaljuje tudi naslednji teden
Do konca rednega dela je še 14 tekem, naslednji teden so na sporedu tri. V torek bodo Ljubljančani gostovali v Brununicu pri Pustertalu, ekipi, ki je na lestvici mesto pred njimi. V petek v Tivoli prihaja Beljak, v nedeljo pa Bolzano.