Charlie Dodero (levo) je odlično debitiral v dresu Olimpije. 31-letni branilec je v četrtek prvič treniral z zmaji. Foto: SŽ Olimpija

Innsbruck je bil najbolj neugoden tekmec za Olimpijo po vrnitvi Ljubljančanov v Ligo IceHL. Pred dvema letoma in tudi lani je dobil vse štiri medsebojne tekme. Na začetku letošnje sezone je odnesel vse tri točke iz Tivolija (1:2).

Ljubljanski hokejisti so se po reprezentančnem premoru vrnili na led že v torek, ko so v drugem delu državnega prvenstva premagali Triglav s 5:0. Ta konec tedna jih čaka naporen spored.

Dodero debitiral z zadetkom
Zmaji so bili v prvi tretjini precej boljši tekmec. Luka Kolin v vratih je imel malo dela, saj so morski psi sprožili le štiri strele v okvir vrat. Po četrt ure je novi branilec Charlie Dodero močno streljal, vratar Evan Buitenhuis je plošček odbil, pred vrati Innsbrucka je stal Lukas Bär. Od njega se je plošček odbil v mrežo.

Trevor Gooch je povzročal velike težave branilcem Innsbrucka. Foto: SŽ Olimpija

Gooch spretno zaključil protinapad
Gostitelji so imeli dvakrat prednost igralca, a je plošček krožil prepočasi. V 24. minuti je Žiga Pavlin prestregel plošček, Trevor Gooch pa je krenil v protinapad, pridrsal je sam pred vratarja Buitenhuisa in ga ukanil s strelom med nogama. Po pol ure igre je moral na kazensko klop Aljoša Crnovič zaradi udarca s palico, gostitelji so pritisnili, a so naredili napako in Žiga Pance je sam zadrsal v protinapad. Buitenhuis se je izkazal in preprečil 0:3.

Shaw kronal premoč morskih psov
Innsbruck je bil precej nevarnejši v drugi tretjini, sprožil je 18 strelov v okvir vrat. Odlični napadalec Braeden Shaw je v 36. minuti z diagonalnim strelom z leve strani matiral Kolina ob protinapadu dveh proti enemu.

Peeters izenačil na 2:2
Na začetku zadnje tretjine je Innsbruck pritisnil in izenačil v 45. minuti. Adam Rockwood je podal z leve strani, pred vrati pa je palico podstavil najboljši mladi igralec Lige IceHL v uvodnih dveh mesecih letošnje sezone Senna Peeters. Do konca rednega dela sta mreži mirovali.

Sodniki po ogledu posnetka niso priznali zadetka Goocha
V podaljšku je bilo zelo napeto, priložnosti so se vrstile ob igri treh proti trem. V zadnji akciji je Pavlin ob ogradi zadržal plošček in ga podal v sredino, Gooch pa je z močnim strelom tik ob vratnici zatresel mrežo. Sodniki so si ogledali posnetek in odločili, da je bil zadetek dosežen prepozno. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 36:26.

Gooch in Zajc natančna pri kazenskih strelih
Pri kazenskih strelih je najprej Peeters zadel vratnico, Buitenhuis je odbil strel Villeja Leskinena. Gordon Green je v drugi seriji zatresel mrežo, Gooch pa je z bekhendom izenačil. Rockwoodu ni uspelo ukaniti Kolina v tretji seriji, odločil pa je Miha Zajc.

Karhula: Take tekme smo letos že večkrat izgubili
"Pred tekmo sem izvedel, da smo izgubili vse tekme proti Innsbrucku. Lepo je bilo končati ta črn niz. Zelo sem bil zadovoljen s prvo tretjino. Zaslužili smo si točko po rednem delu, v podaljšku in pri kazenskih strelih je vedno vse mogoče. Take tekme smo letos že večkrat izgubili, tokrat pa se nam je sreča nasmehnila," je povedal trener Olimpije Antti Karhula.

Naslednja tekma čaka Ljubljančane že v soboto ob 19.30, ko bodo gostovanje na zahodu Avstrije podaljšali še za tekmo z Vorarlbergom v Feldkirchu.