Gostje, ki so zmaje z enakim rezultatom premagali že v pripravljalnem obdobju na novo sezono, so si odločilno prednost priigrali v drugi tretjini.

Izjemen zadetek Dodera
Uvod tekme je pripadel ljubljanski ekipi, ki je narekovala ritem igre. Luka Kalan je že v 4. minuti nevarno streljal, a je branil vratar KAC-a. Hitro zatem je Kristjan Čepon zadel prečko. V 10. minuti je Christopher Dodero preigral tri tekmece, sam je pridrsal pred vratarja Sebastiana Dahma, ki ga je rutinirano premagal za vodstvo Olimpije z 1:0. Prava mojstrovina 26-letnega Američana. V 20. minuti se je Nicholas Eric Petersen sam znašel pred Žanom Usom, zlahka je zadel za izenačenje (1:1).

Celovčani blesteli v drugi tretjini
V drugi tretjini je KAC povišanje vodstva proslavljal že po 26 sekundah igre – z modre črte je streljal Paul Postma. Po tem golu so gostje prevzeli pobudo, Olimpiji ni pomagala niti igra z igralcem več. Celovčani so tako v 26. minuti zadeli iz protinapada – v igri z igralcem manj je za povišanje vodstva na 1:3 poskrbel Thomas Koch. Ljubljančani so celotno tretjino zaman lovili tekmece, imeli še en "power play", zadeli pa niso. Na celovški strani bi lahko vodstvo še povišal Rok Tičar, a je bil po njegovem prodoru v 37. minuti Us na pravem mestu.

Simšič vlil upanje
Za gol upanja je v 44. minuti poskrbel Nik Simšič – pred tem je plošček po njegovem strelu enkrat že končal v vratnici –, ko je izkoristil natančno podajo Dodera. A za kaj več je Ljubljančanom danes manjkal dober "power play", saj niso izkoristili niti ene od petih prednosti. Še več, v 50. minuti je Petersen, ko se je vračal s klopi za kaznovane, dosegel še četrti celovški gol. Zmaji so imeli nato še celo minuto prednost 5-3, a je niso izkoristili, pa tudi ne igre brez vratarja v zadnjih treh minutah tekme.

V sredo finale Pokala Slovenije v Podmežaki
V naslednjem krogu regionalne lige bodo v petek Ljubljančani gostovali na Dunaju, še pred tem pa jih v sredo čaka domači obračun s tradicionalnimi tekmeci z Jesenic v finalu pokalnega tekmovanja.