V dvorani Merkur je bila tekma precej izenačena (streli na vrata 32:30). Olimpija je imela veliko priložnosti, a je bila slaba v reakciji pred vrati. Na prvih treh tekmah je Gradcu zabila kar 19 golov, tokrat pa je bila daleč od uspeha. V zeleno-belem dresu sta debitirala Rok Kapel in francoski napadalec Bastien Maia, ki sta vpisala podajo pri edinem zadetku.

Tadej Čimžar in Miha Zajc sta odslužila drugo od desetih kazni, ki sta jo dobila v Beljaku. Aleš Mušič je še vedno poškodovan, Luka Kalan pa je po operaciji kolena končal sezono.

Olimpija je pred današnjim večerom zadnjo tekmo odigrala 30. decembra, ko je izgubila proti KAC-u v Tivoliju z 1:5. Štiri tekme v Ligi IceHL (Bolzano, Salzburg, Pustertal in Fehervar) so nato zaradi koronavirusa odpadle.

Gordon že v 3. minuti načel mrežo zmajev
Zmaji so odločno začeli in v uvodnih dveh minutah trikrat nevarno zapretili. Gradec je zadel že iz prve akcije. Simon Hjalmarsson je v 3. minuti streljal z leve strani, Andrew Gordon pa je spremenil smer ploščka in Paavo Hölsä je bil nemočen. Finski vratar bo branil tudi na naslednjih tekmah, saj si je Žan Us proti KAC-u poškodoval koleno in bo še nekaj časa počival. Rezervni vratar je bil tokrat Luka Kolin. Po četrt ure igre je Hölsä strel Gordona še uspel odbiti, a je plošček v mrežo iz bližine pospravil Michael Schiechl. Zmaji tudi iz najugodnejših položajev niso bili natančni. Joona Erving v 16. minuti ni uspel ukaniti vratarja Christiana Engstranda. Razmerje strelov na vrata po 20 minutah je bilo 16:9.

Hjalmarsson izkoristil drugo veliko priložnost
"Power play" je bil decembra velika težava zeleno-belih, ki tudi v 24. minuti niso unovčili izključitve Adisa Alagića. Hjalmarsson se je v 27. minuti znašel sam pred finskim čuvajem mreže, ki pa je bil na mestu. Dve minuti pred koncem druge tretjine je švedski napadalec poslal plošček med nogama Hölsäja v mrežo po podaji Michaela Boivina z leve strani.

Tomaževič malce omilil poraz
V zadnji tretjini so gostitelji uspešno branili visoko prednost, niso več pritiskali. V 53. minuti je Dominik Grafenthin povišal na 4:0, 33 sekund zatem pa je častni zadetek za zmaje dosegel Blaž Tomaževič. Z desne strani je matiral Engstranda ob prednosti igralca več. Gordon je bil na kazenski klopi zaradi spotikanja.

V soboto v Tivoli prihaja Dornbirn
Urnik v naslednjih tednih bo zares zgoščen, saj bodo na sporedu tudi tekme četrtfinala in polfinala državnega prvenstva. V soboto ob 19.45 v Tivoli prihaja Dornbirn. V ponedeljek ob 19.45 se bodo v četrtfinalu državnega prvenstva merili z ekipo Hidria Jesenice.